Левски загуби с 1:2 от Септември контролата между двата отбора играна в Правец. Срещата не предложи особено големи достойнства заради лошото време и проливния дъжд.

Тимът на Николай Митов спечели с гол в заключителните минути, дело на Мирослав Будинов. Преди това Галчев откри в края на първото полувреме, а Хали Тиам възстанови паритета в 56-ата минута.

Началото бе по-добро за левскарите, които още в 4-ата минута можеха да вкарат, но Серджиу Буш пропусна да отбележи от удобна позиция.

Малко след него Кабрал стреля по диагонал, но Янко Георгиев изби топката.

Снимка 365153

Левски поиска дузпа в 9-ата минута, но нямаше кой да я отсъди, макар че Иво Димитров игра с ръка.

След 17 минути Обертан можеше да се разпише, но негов удар разтресе горната греда.

Така дойде края на полувремето, когато Септември поведе при първото си опасно положение. Борис Галчев изпълни майсторски фаул и топката влезе в мрежта в 43-ата минута - 1:0!

Втората част започна по сходен начин, а Левски изравни в 56-ата минута. Обертан проби по крилото и пусна топката към наказателното поле, за да може Тиам да вкара за 1:1.

Дебют за "сините" направи вратаря Мартин Полачек, който в 84-ата минута капитулира при гол на Будинов, с който бе оформен и крайния резултат - 2:1 за Септември.

Контролата за Левски е втора от началото на подготовката, в първата играчите на Делио Роси спечелиха с 4:0 срещу Хебър (Пазарджик).

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Аймен Белаид, Томислав Папазов, И. Иванов, Кали Тиам, Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал, Сержиу Буш

Резерви: Мартин Полачек, Алекс Боримиров, Антонио Вутов, Атанас Кабов, Мартин Петков, Станислав Иванов, Станислав Костов, Илия Димитров

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Иво Димитров, Петър Генчев, Васил Добрев, Иван Стоянов, Асен Чандъров, Фабиано, Борис Галчев, Здравко Димитров, Крис Гади, Владимир Николов

Резерви: Валентин Добрев, Мирослав Будинов, Иван Тилев, Димитър Костадинов, Георги Русев, Серхио, Иван Арсов, Ишмаел Байду, Яя Меледже, Георги Стоичков, Иван Вълчанов