Левски e напът да привлече бразилския полузащитник Дарлан, съобщават медиите в латиноамеринската страна, цитирани от "Тема спорт".
25-годишният футболист ще пристигне при сините от Гремио, където е съотборник с уругвайската звезда Луис Суарес.
Бразилският гранд няма да получи трансферна сума по сделката, но ще запази процент от правата на играча и ще получи пари при евентуален негов следващ трансфер, се твърди в информацията.
25-годишният футболист има 64 мача за Гремио и 1 гол, като през настоящия сезон обаче има едва 45 минути, изиграни през април при победата на Гремио над Сантос с 1:0. През 2022 година Дарлан играе под наем в Жувентуде.
Както е известно, Левски привлече Рикардиньо също от Гремио, като в последните дни се говореше, че именно негов бразилски познат ще акостира на "Герена".
Grêmio acerta a saída de Darlan para o Levski Sofia, da Bulgária.
— Grêmio-1903 (@GGremio1903) July 18, 2023
Tricolor manterá um percentual dos direitos, sem receber pagamento.
????️ Jeremias Wernek / GZH
???? Reprodução pic.twitter.com/yVDzfilPWR
ivan-todorov-JxIhw2CR
на 19.07.2023 в 12:57:04 #1Значи, не си мислете , че говедата не плащат! Плащат за всеки , но се прават на умрели лисици! Тия умреляци мръсни , отвратителни помияри! Знаем ви схемите, долняци!