Отборът на Левски продължи убедителното си представяне в контролите като в сряда вечерта спечели с 1:0 срещу полския Висла (Краков) и така и до момента има пет победи от пет приятелски мача.

В двубоя срещу Висла старши треньорът на "сините" Станимир Стоилов заложи на практика на втория си състав. От основните единици на Левски срещу стабилния полски тим играха само Игор Томашич, ветеранът Даниел Боримиров и Седрик Бардон.

В състава, с който Стоилов започна срещу Висла, нямаше нито един от игралите като титуляри в първата контрола на "сините" в Австрия, в която те разгромиха румънския Университатя (Крайова) с 4:0.

Срещу полския тим българският шампион започна с младия Божидар Митрев на вратата, десен защитник бе юношата Тодор Стоев, ляв - Веселин Минев, а централни бранители - Игор Томашич и Борислав Стойчев. Двойка опорни халфове бяха Даниел Боримиров и Георги Сърмов. На нетипична позиция бе поставен Емил Ангелов - в дясната зона на атаката.

Като ляв офанзивен халф започна Николай Димитров. Централен нападател бе Екундайо Джайеоба, а зад него действаше Седрик Бардон. През първото полувреме на двубоя бе сравнително равностойно, като преобладаваха физическите единоборства, които се налагаха повече от стила на поляците. На практика нямаше и сериозни голови положения.

През втората част Стоилов започна с непроменен състав, но в средата на полувремето направи две смени, които бяха единствените в тима на Левски до края на мача. В 64-ата минута на мястото на Ники Димитров влезе Мариян Огнянов, а Емил Ангелов бе заменен от Лъчезар Балтанов.

Така атаката на Левски придоби следния вид - отдясно Балтанов, отляво Огнянов, между тях Бардон и най-напред Джайебова. Последните двама бяха изработили и гола за Левски още преди смените. В 52-ата минута Екундайо Джайеоба открадна една топка от защитата на Висла, навлезе в наказателното поле на съперника и там бе съборен. Наказателният удар бе превърнат хладнокръвно в гол от Бардон. Попадението на французина остана единственото в мача, чието второ полувреме пак мина под знака на оспорван силов футбол. В "синия" лагер не бяха доволни и от съдията Карл Симон, който често накъсваше играта. Към края на двубоя Божидар Митрев се отличи с две много добри спасявания.

След срещата Станимир Стоилов заяви, че е доволен от футболистите си. Той изтъкна, че му е допаднала динамиката в играта им и непримиримоста, която са показали до последния съдийски сигнал.