Със сигурност не са малко феновете на Левски, които се чудят защо в някои мачове продължава да се разчита на Роналдо, а не се потърси промяна с Марин Петков, например. 24% - толкова е участието на седмицата в попаденията на "сините" от началото на сезона, изчислява "Мач Телеграф".

До този момент той има на сметката си 6 попадения и 1 асистенция. Такова нещо досега не се е случвало в кариерата му. Да, със сигурност повечето запалянковци ще го запомнят с онзи пропуск срещу Айнтрахт. Но същото е и с Христо Йовов. Със сигурност всеки може да изреди 12 положения, в които Бижутера не е вкарал, но трудно ще сложи на първо място попадението му срещу Марсилия и т.н. 4 точки! Толкова спечели Левски от мачовете в Първа лига, в които Роналдо се разписа единствен - 1:0 над Пирин и 1:1 с ЦСКА.

Левски скочи на феновете заради ракетите и призова: Нека се вземат мерки!

"Сините" с декларация

В Европа Роналдо се разписа два пъти, като и в двата случая това бе изключително важно. При 2:0 с Шкупи в Северна Македония и 2:1 над Апоел Беер Шева.

Интересното е, че в Първа лига е еднакво активен през първото и второто полувреме - има 2 гола във всяка една част от мачовете.

През миналия сезон Роналдо бе сред ударниците по мачове, но пък вкарваше на високосна. Сега не бе на линия за гостуването на Локо Пд, което бе загубено с 1:2. Иначе срещу ЦСКА се разписа за втори път с глава у нас. Освен това няма "любим" отбор. Всичките му попадения у нас са срещу различни отбори. Единственото повторено са асистенциите - има две срещу Лудогорец.