Освободеният от Левски Нелуц Рошу отново се разписа за новия си клуб Астра. Халфът бе точен от дузпа при победата с 3:0 над Конкордия като гост в среща от 6-ия кръг на румънското първенство.

За победителите не игра Пламен Илиев, който през седмицата получи повиквателна от националния селекционер Петър Хубчев за предстоящите мачове от Лига на нациите.

Първата част завърши без голове. В началото на второто полувреме Силвиу Балауре даде преднина на гостите. В 80-ата минута Рошу, който е сред най-добрите футболисти на Астра от началото на сезона и вече има две попадения на сметката си, се разписа за 0:2 от дузпа.

Крайният резултато оформи Жулиен Бегуе секунди по-късно.

Астра все още няма загуба през сезона. Тимът заема 3-о място с 10 пункта. Конкордия е 9-и със 7 точки.