Българският футболен съюз взе изключително важно решение за определяне крайното класиране в Първа лига. При равен брой точки на два или повече отбора ще се взимат предвид само мачовете от редовния сезон на първенството. Това означава, че преките мачове в първата шестица и втората осмица няма да важат при равен брой точки.

Така, ако Левски и ЦСКА финишират с еднакъв брой точки, то "сините" ще имат предимство пред ЦСКА заради мачовете от редовния сезон, а резултатът от предстоящото дерби няма да се отчита дори "армейците" да спечелят.

Ето какво се казва в официалното съобщение на БФС.

"Българският футболен съюз уведомява клубовете, участници в първенството на ППЛ, че предвид форсмажорните обстоятелства, довели до редуцирания календар на настоящия шампионат, при равен брой точки на два или повече отбора в крайното класиране за сезон 2019/2020 в Първа професионална лига, финалните позиции ще бъдат формирани на база на директните двубои между отборите в редовната фаза на първенството (до изиграването на 26-и кръг включително).

Корекцията е с цел максимално спазване на правилата за равнопоставеност между клубовете и анулиране на фактора "единично домакинство" в последващите етапи на шампионата при формирането на крайното класиране".

Вили Вуцов: За Левски уж наближава страхотен рай, но се притеснявам да не чука на вратата на ада