Вратарят на Левски Пламен Андреев е пред своя мач №60 във всички турнири за тима. 18-годишният страж успя да измести опитния си колега Николай Михайлов и се превърна в твърд титуляр под рамката още в началото на миналия сезон, което му донесе повиквателна и за мъжкия национален отбор, пише "Тема спорт".

Левски - Етър 1:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 20:00 часа

През тази кампания той стана дебютантът под рамката на Левски в Европа, опазил най-дълго суха мрежа. За първи път той се появи в мач на континенталната сцена при гостуването на Шкупи този сезон, спечелено с 2:0. В реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите сините се наложиха с 1:0. Серията на Андреев продължи и в гостуването на Апоел Беер Шева, където след края на мача на таблото светеше резултат 0:0.

Още в 18-ата минута на сблъсъка с израелците на "Герена" Андреев постави рекорда, а двубоят завърши с успех за сините с 2:1, като вратарят допусна гол в 79-ата минута, вкаран от Йоан Стоянов. 18-годишният страж записа и 20 сухи мрежи през миналата кампания. През тази пропусна само една среща, след като бе дадена почивка заради ангажименти в младежкия национален отбор, и не взе участие при успеха с 2:0 над Пирин.