С два гола на Давид Янчик Легия (Варшава) победи Левски с 2:0 в приятелска футболна среща, играна в Ларнака, Кипър.

Двубоят бе първа проверка за шампионите от началото на подготвителния лагер на тима в Агия Напа и първа загуба от началото на подготовката на тима за пролетния полусезон.

Отборът на Левски бе без седем от титулярите си, които са ангажирани с националния отбор, който участва в четиристранен турнир в Кипър.

Срещу Легия експерименталният състав на Станимир Стоилов се представи под възможностите си, като полският тим превъзхождаше както в игрово, така и във физическо отношение.

И двете попадения във вратата на "сините" дойдоха след груби грешки в отбраната на Левски, където като централен бранител бе изпробван ветерана Даниел Боримиров.

В 24-ата минута Янчик бе изпуснат от Миланов, като първият му удар бе спасен от Митрев, но при добавката полският футболист бе точен.

В 69-ата минута отново Янчик бе изпуснат сам срещу Михайлов и с удар от 7-8 метра оформи крайното 2:0 за Легия.

Преди първия гол за поляците добри възможности за гол имаха Джаейоба, Коприваров и Бардон, но пропуснаха.