Новата формация на Левски тръгна по начина, по който завърши старата - със загуба. Футболистите на Николай Митов отстъпиха с 0:1 на Черно море в контрола, играна в Правец, а играта, която показа отборът, макар и в мач без значение, не бе никак, ама никак обнадеждаваща...

Единственото попадение в срещата реализира появилият се като резерва Иван Коконов. Последният влезе в игра през втората част и се разписа в 53-та минута. В игра за Левски се включиха всички нови футболисти, с изключение на контузените Антонио Вутов и Серджиу Буш. Срещата не предложи кой знае колко футболни достойнства, което е донякъде обяснимо, имайки предвид, че това беше първи мач и за двата отбора.

Даниел Боримиров: Мениджъри завъртяха главата на Мехди, търсим си правата в УЕФА

"Той отказва да тренира от два дни", заяви спортният директор на Левски

Първата ситуация в срещата бе на сметката на варненци! "Моряците" опитаха чрез Мариян Огнянов да поведат в резултата, но ударът на последния бе спасен от Божидар Митрев.

Левски отговори с неуспешен опит на Роман Прохазка за попадение, след като удар на словака не представляваше проблем за Емил Михайлов. Малко по-късно пък Бабатунде контузи доскорошния си съотборник Александър Александров, поради което снажният бранител напусна игра принудително.

До края на полувремето Адениджи опита с мощен удар да даде преднина на "сините", но Михайлов не допусна изненада след изненадващия изстрел на нигериеца от дистанция, и така двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част Черно море нанесе своя удар в 53-та минута!

Резервата Иван Коконов се възползва от центриране на Емил Янчев, засичайки топката с глава - 1:0 за Черно море!

Левски опита да стигне поне до равенството, но удар на Прохазка разтресе гредата, а такъв на Адениджи с глава бе спасен от резервния вратар - Дюлгеров. В игра за "сините" след пауза от 2 години, пък се появи юношата Деян Иванов, който лекуваше тежка контузия.

И така, обобщено казано, нов Левски днес не видяхме - 1:0 за Черно море и куп размисли за ръководството на "сините", което трябва скоростно да решава проблеми, защото мачовете в Лига Европа чукат на вратата...

Левски - Черно море 0:1
0:1 Коконов 53

Левски
: Митрев, Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Орачев, Мапуку, Адениджи
Резерви: Любенов, Нар, Кабов, Димитров, Иванов, Ташев
Старши треньор: Николай Митов

Черно море: Михайлов, Сукуп, Станчев, Александров, Витиня, Старокин, Огнянов, Илиев, Божилов, Зехиров, Кузма
Резерви: Дюлгеров, Янчев, Костадинов, Хасани, Томбак, Минков, Коконов, Балджийски
Старши треньор: Георги Иванов

Николай Митов призна: Имам много забележки! Бурабия ми звъни през 5 минути, не иска да играе в Левски!