Старши треньорът на Левски Николай Костов сподели своето мнение след първата контрола на отбора през зимната подготовка. "Сините" допуснаха обрат, след като водеха с 2:0 срещу втородивизионния унгарски Вашаш и в крайна сметка отстъпиха с 2:3. Костов заяви, че е доволен от играта въпреки негативния резултат.

"Не сме доволни от резултата, естествено. Играта беше много добра. Като за първа проверка съм доволен почти от всички играчи. Нямахме добър баланс в двата отбора, с които играхме по 45 минути. Рано е да се правят някакви изводи от тази проверка. С днешния мач завършваме един микроцикъл. Играчите бяха в аеробен режим плюс работа за сила. Нямаше необходимата свежест, за да постигнем по-добър резултат. Имахме добри взаимодействия и позициониране, когато играехме с топката.

Изнемогвахме в защита през второто полувреме. Неслучайно получихме три гола, въпреки че те дойдоха от наши грешки. Обръщаме им внимание на тези неща и започваме да работим. Трябва да изчистим всички тези неща.

Ще говорим за младите към края на подготовката, след като изиграят повече контролни срещи. Тогава ще мога да дам персонална оценка за тях. Взели сме ги да се подготвят с първия тим. Досега съм доволен, тъй като участието им в тренировките е добро.

Фабио Лима е на три-четири тренировки. Засега е по-наблюдателен. Не сме били с големи очаквания в първата среща. Той не е в добро физическо състояние, ще бъде на индивидуален план. Рано е да се дават оценки и за него. Едно е сигурно - че е много добър играч и човек. Това е важно за нас", каза Костов.

Левски пропиля два гола аванс и загуби от Вашаш в първата си контрола за 2024 година