Изненадващо преди евроквалификацията България - Албания Наско Сираков направи изказване, което бие по авторитета на капитана на шампионите Елин Топузаков и натурализираните Игор Томашич и Лусио Вагнер, които са сред повиканите от държавния селекционер Христо Стоичков. )

На връщане от Румъния, където Сираков наблюдава на живо контролата на "сините" с Динамо (Букурещ), завършила 1:1, изпълнителният директор на Левски каза: „Ако беше играла тази защита, нямаше начин да пуснем два гола срещу Рилски спортист. Не ги знам какви са национали или не, но казвам, че с отбраната от Букурещ нямаше да ни вкара два гола".

При загубата от Рилски спортист в Самоков Левски игра в защита със Станислав Ангелов, Топузаков, Томашич и Вагнер. Тогава в началото на второто полувреме шампионът допусна в рамките на 4 минути два гола, които обърнаха резултата и доведоха до конфузно поражение. На вратата беше Гошо Петков, който също е национал.

В сряда в Букурещ срещу местния Динамо Станимир Стоилов заложи на състав, от който отсъстваха повиканите в представителния ни тим. Срещу лидера в румънското първенство за Левски в защита играха Живко Миланов, Станислав Ангелов (който също е национал, но е наказан за мача с Албания), Борислав Стойчев и Веселин Минев. Вратари бяха Митрев и Ники Михайлов.