Юношите на Левски до 15 и 17 години записаха разгромни победи като гост срещу връстниците си от Ботев (Пловдив) в срещи от 30-ия кръг в Елитните групи в тези възрасти.

При 15 годишните Левски разби с 5:0 "канарчетата". Два гола за водения от треньора Стоян Димов тим вкара Преслав Бачев в 26-та и 31-та минути. По едно попадение добавиха Калоян Борунов в 46-та, Ериан Благоев в 52-та и Ники Гинчев в 61-та минути.

"Сините" са на трето място в класирането с актив от 14 точки - на шест от лидера ЦСКА.

Божинов към Ники Михайлов: Липсваш ми, дано пак се съберем в един отбор

Вратарят има рожден ден

Съставът на Левски U15: 12. Теодор Николов, 2. Ериан Благоев, 5. Дейвид Михалев (50 - 10. Кристиян Йовов), 18. Калоян Борунов, 19. Крис Златинов, 9. Александър Сомов, 14. Александър Маринов (36 - 8. Йоан Янев), 7. Александър Божилов (к), 16. Преслав Бачев (70 - 15. Део Дамянов), 11. Адриан Райчев (52 - 20. Ники Гинчев), 13. Александър Александров (43 - 22. Ангел Димитров).

17 годишните повториха същия резултат - 5:0. Антон Иванов вкара два гола за водения от треньора Петър Карачоров тим, а по едно попадение добавиха Любомир Тодоров, Виктор Василев и Ивайло Марков.

Левски U17 е на трето място в класирането с 12 точки след разделянето на класирането и зануляването на точките. Преди това да се случи, "сините" бяха убедителен лидер.

Съставът на "Левски" U17: 1. Пламен Андреев (к) (41 - 12. Атанас Кехайов), 2. Алекс Минчев (41 - 18. Стилиан Бързачки), 3. Атанас Йорданов, 4. Димитър Андонов, 6. Виктор Василев, 5. Петко Панайотов (60 - 14. Михаил Михайлов), 11. Симеон Василев, 8. Александър Асенов (41 - 13. Ясен Цветанов), 7. Антон Иванов, 15. Любомир Тодоров, 9. Васил Димитров (41 - 20. Ивайло Марков).