Мачът срещу Ботев (Bp) ще се запомни и като най-дълго чаканият обрат в новата история на Левски.

"Сините" победиха с 3:1, след като изоставаха с 0:1 и бяха много близо до това да поемат още голове и да загубят. В крайна сметка отборът намери сили, воля и характер, когато бе притиснат до стената, да се съвземе и да обърне мача.

Расистки скандал на Ботев (Враца) - Левски

"Дръж нег**а!"

В първенството "сините" не бяха обръщали мач от 27 месеца, пише "Мач Телеграф".

Предишният двубой, който те измъкнаха от губеща позиция се игра на 8 декември 2018 година. Тогава Левски победи Етър с 2:1, след като "болярите" бяха открили резултата.

Любопитното е, че и тогава треньор на тима бе Славиша Стоянович. От този двубой до успеха във Враца "сините" изиграха 68 шампионати срещи, в които така и не стигнаха до пълен обрат.

Драган Михайлович се завръща в игра за Левски?

Михайлович се завръща в игра за Левски?

Той се контузи преди срещата на "сините" с Ботев (Пловдив)

Както вече споменахме, по-съвременната част от историята на Левски не помни толкова продължителен период без обрат. Досега най-дългото чакане е било между 1949 и 1953 година. За този период са записани 71 последователни двубоя без победа от изоставаща позиция. Тогава се натрупват и три поредни цели шампионата без победа след изоставане - тези през 1950, 1951 и 1952 година.

Любопитното е, че в рамките на десетина дни Левски обърна два мача от 0:1 до 3:1, но предишният бе в турнира за Купата - на осминафиналите срещу Берое.

В исторически план сезонът с най-много обрати за Левски е 1981/82. Тогава "сините" измъкват победата цели 7 пъти, след като догонват в хода на двубоя, но това не им стига за титлата и те завършват втори след вечния съперник ЦСКА.

Противниците, които биват обърнати са Спартак (Пл) на "Герена"- от1:2 до 5:3, Черно море и Етър на "Герена" - и двата отбора от 0:1 до 4:2, Локомотив (Сф) на "Васил Левски" - от 0:1 до 2:1 (на два пъти), Ботев (Пд) като гост също от 0:1 до 2:1 и Академик (Сф) пак на националния стадион от 0:1 до 3:1.

Стефан Грозданов: Когато с Левски не си на първо място, каквото и алиби да има треньорът, той е загубен

"Не си ли на върха, започват критиките"

Най-паметният обрат от 2000 година насам бе този над Литекс в Ловеч. През август същата година Левски губеше с 1:3 до 69-ата минута, но спечели с 4:3. Секунди преди да бъде заменен от Георги Георгиев, Петър Михтарски вкара красив гол от фаул за 2:3 и бе оставен на терена до края. Така отбеляза и победното попадение за 4:3 в 85-ата минута след корнер, изпълнен от Едуард Цихмейструк, а преди това Георги Георгиев се разписа, след друго центриране от корнер на украинеца.

Като цяло Левски отдавна няма сезон с много обрати, като последният с повече от един или два е 2009/10 - с 4.