Левски завърши дългия лагер в Турция с победа. "Сините" се наложиха с 2:1 над Верес в последна контрола, преди тръгването днес за България.

Това е и първи успех за Левски по време на предсезонната подготовка. Попаденията за тима на Станимир Стоилов станаха дело на Марин Петков и Здравко Димитров. Младокът Асен Митков пропусна дузпа, а "сините" можеха да бият и по-убедително, ако украинският вратар на съперника не се бе отличил с отлични изяви.

Срещата стартира отлично за "сините". Марин Петков открадна една топка в центъра, тръгна сам срещу вратаря, преодоля го и насочи в опразнената врата за 1:0.

В 8-ата минута, капитанът на Левски Николай Михайлов отрази опасен удар отляво. Защитата на столичния гранд за пореден път допусна грешка, след която се стигна до головата възможност за украинците.

Левски - Верес, Здравко Димитров вкара след страхотен пробив на Уелтън

Последен мач на "сините" в Турция

В 19-ата минута, Кръстев пусна към Радослав Цонев, който намери отлично Билал Бари в предни позиции, но нападателят не успя да отиграе добре и стражът на украинците улови.

Две минути по-късно столичният гранд получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на съперников играч. Младокът Асен Митков застана зад топката, но пропусна дузпата. Вратарят уцели ъгъла и лесно отрази удара. Талантът на "сините" до момента имаше 100% успеваемост от бялата точка, откакто е в академията на клуба. Митков е редовен изпълнител на дузпи при юношите.

В 30-ата минута, след корнер, Ван дер Каап засече отбита топка и стреля, но вратарят на украинците изби решително и по този начин отново попречи на "сините" да вкарат.

Малко по-късно, Радослав Цонев центрира отдясно и буквално сложи топката на главата на Билал Бари, нападателят от непосредствена близост пред вратата, мигновено насочи, но стражът отново отрази удара.

Минута преди края на полувремето, след многото пропуски на Левски, украинците изравниха. След грешка в защитата на "сините", Николай Михайлов се подлъга от едно отиграване на Кобак и падна на земята, играчът с №10 на съперника пусна отдясно към капитана на Верес - Сергийчук, който на опразнена врата изравни.

През втората част треньорът Станимир Стоилов пусна в игра Адриан Краев, Кордоба, Галчев, Денис Динев, Здравко Димитров, Димитър Костадинов, Антоан Стоянов, Димитър Андонов, Иван Горанов. В 62-ата минута, "сините" отново успяха да поведат.

След страхотен индивидуален пробив на Уелтън, който излъга трима играчи на съперника, подаде успоредно по земя към Здравко Димитров, който с десния крак стреля в опразнената врата за 2:1. В 83-ата минута украинците вкараха попадение, но съдията мигновено го отмени заради фаул в атака.