Левски записа загуба в първата си контрола за годината. „Сините" отстъпиха с 0:2 на швейцарския Аарау в проверка, играна в Кипър.

Старши треньорът на Левски Илиан Илиев реши да заложи на два различни състава в двете полувремена. Неофициален дебют с екипа на тима записаха Михаил Иванов, Пламен Димов, Милен Василев и Стефан Велев.

Срещата започна по-добре за швейцарците.Те успяха да излязат напред в резултата в 16-ата минута. Тогава централният нападател Адриан Сенгер бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава прониза мрежат на „сините".

Десет минути по-късно новото попълнение на Левски Милен Василев бе близо до дебютното си попадение с екипа на тима. Халфът стреля от изгодна позиция, но стражът Майл с големи усилия изби топката в корнер.

В следващата минута обаче швейцарците вкараха втория си гол в мача.  Йонита проби отдясно, подаде към Сенгер, който стреля силно, оставяйки безпомощен Пламен Илиев.
До края на полувремето, Левски не успя да сътвори нищо смислено и така се оттегли на почивка с два гола пасив.

През втората част Илиан Илиев реши да започне с изцяло нова единадесеторка. Играта стана малко по-динамична, но това така и не даде резултат. В 76-ата минута, Радослав Цонев се озова на чиста позиция,но стреля слабо и право в ръцете на вратаря. Така „сините" започнаха годината със загуба.

Левски е от 12 дни в Кипър. Старши треньорът на тима Илиан Илиев предпочете първо да заложи на тежки физически натоварвания и чак след това да стартират контролите.

Стартов състав:
Левски първо полувреме: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Пламен Димов, Нуно Пинто, Мики Орачев, Даниел Димов, Борислав Цонев, Милен Василев, Антонио Вутов, Базил де Карвальо