Левски започна участието си в Лига Европа с летящ старт. "Сините" разгромиха ирландския Дъндолк с 6:0 в първи мач от втория предварителен кръг.
Играчите на Ясен Петров направиха много добър мач и можеха да вкарат поне още толкова на дезориентираните гости. Дъндолк пък разчиташе единствено на центрирания от фаулове или корнери, които обаче не донесоха нищо.
Силен мач направиха двете крила Жоазиньо и Даниел Младенов, който отбеляза две от попаденията. Другото ново попълнение Гара Дембеле също се понрави и се разписа веднъж.
"Сините" поведоха още в 12-ата минута. Жоазиньо центрира от корнер, вратарят на Дъндолк увисна, топката се озова у Йовов, той овладя и я насочи спокойно в мрежата.
Само няколко минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Тасевски намери Минев, който веднага сви към Младенов в наказателното поле. Крилото не се подвоуми и с премерен удар в ъгъла матира Чери за втори път.
Йовов и Тасевски изпуснаха по още едно добро положение, преди Дембеле да покачи на 3:0 в 41-ата минута.
Веднага след почивката, Младенов вкара втория си гол в срещата. Той получи страхотен извеждащ пас от Минев и копна технично топката покрай Чери за 4:0.
След това попадение домакините нормално, намалиха темпото. Въпреки това, Левски стигна до още два гола в самия край на мача. Те бяха дело на влезлия като смяна Исмаил Иса в 87-ата и 92-ата минута.
Така Левски си осигури чудесна преднина преди реванша в Ирландия след седмица и вече може да мислия за следващия си съперник и дербито с ЦСКА.
SashoDikov
на 15.07.2010 в 18:55:45 #70ss3 - аз ще ти отговоря - няма сезон в истоирията на Шампионска Лига и Лига Европа, в който цура да е стигала по -далеч от Левски. Няма
Ще 
MonKaTa
на 15.07.2010 в 18:54:55 #69Виждам ,че синята публика удобно се е настанила във форума

loveca
на 15.07.2010 в 18:54:25 #68Нещо няма вече плакати срещу мустака. Добър ли стана вече?
солскяер
на 15.07.2010 в 18:54:10 #67Евро-походът на Левски започва! ---------------------------------------------- За да приключи още следващия кръг! Е.га ти г.увяждите сини подлоги-журналя!
пиргос
на 15.07.2010 в 18:53:20 #66мехмет,марш на тютюна,е манго
карнобатска гроздова
на 15.07.2010 в 18:49:48 #65СТАНЧЕВ, пий, пий ама вече сме старички, не ставаме за нищо

Mehmеd
на 15.07.2010 в 18:49:34 #64УЕФА ДА РАЗСЛЕДВА ВЕДНАГА ТОЗИ МАЧ. НИЩО ЧУДНО, ГОВЕДАТА ДА СА РАЗМЕНИЛИ ИСТИНСКИТЕ ФУТБОЛИСТИ НА ДЪНДОЛОК С ГОВЕЖДИ ЮНОШИ. ГОВЕДАТА НЕ МОГАТ ДА ВКАРАТ В ЕДИН МАЧ ЧЕТИРИ ГОЛА, ОСВЕН НА САМИТЕ СЕБЕ СИ
YasoBaso
на 15.07.2010 в 18:49:00 #63Ще загубя баса, мамка му! Тея са готови да вземат поне още два-три!
Тъп Военен От Челопечене
на 15.07.2010 в 18:48:39 #62Баси тия УЕФСКИ ко праат бре
Пу да му и подхуенците

Mehmеd
на 15.07.2010 в 18:47:22 #61Говедата са на нивото на люксембургския Гравенмахер и двата отбора вкараха по три гола на тези ирландски джуджета. Въпреки всичко се ядосвам как тънко ги подпирва съдията и осбено страничния, вдигна няколко несъществуващи засади, включително и един отменен гол
Рошко
на 15.07.2010 в 18:47:09 #60Тия са брутално слаби
loveca
на 15.07.2010 в 18:46:52 #594444444444444444444444444444444

YasoBaso
на 15.07.2010 в 18:46:27 #58Тя така ще свърши бре, тая мента да не е 5 литра!
YasoBaso
на 15.07.2010 в 18:45:53 #57Аре още, че как ми върви ментичката...
Станчев
на 15.07.2010 в 18:45:15 #56Ясо
Карни, пий и въобще не си помисляй да спираш
Аз след бирата шибнах около 0.5 кило елексир.....и продължавам

УмеренЦСКА
на 15.07.2010 в 18:44:23 #55Левски вече реши мача, а и класирането за следващия кръг... Но тия ирландци са много големи слабаци, не е чудно, че със зор са елиминирали предишния си съперник, май от Сан Марино беше, ако не се лъжа... Пожелавам на ФК "Левски" да продължи и нататък в същия дух и да отсрами целокупния български клубен футбол през последните години, нещо, което чакам и от нашия ЦСКА и от Литекс и от Берое, без никакви различия! Каквото се направи, ще е от полза...
дякон фрост
на 15.07.2010 в 18:42:53 #54ей неуко монтанско говедо ,къде си да ти еба майката!!!гледаш ли как левски се представя?кеф ли ти е,а?поздравявам те пенделчето ми!!!
cris_ronaldo_7
на 15.07.2010 в 18:42:03 #53Браво Левски,евала!
CEPUO3EH
на 15.07.2010 в 18:40:41 #524:3:3 игрова схема.като гост..кръчмари .два паса не могат да си подадът. .ако не се осъзнаят. отиват на 6-7 гола разлика.хубаво е да има голове за публиката...
SashoDikov
на 15.07.2010 в 18:40:12 #51абе чорбата колко свършиха с едни други ирландци миналата година