Левски победи румънския Търгу Муреш с 2:0 във втората си контрола от подготвителния лагер в Линдабрун. Така „сините" не са допуснали гол вече в трети пореден мач. Вчера столичани биха унгарския Ломбард Папа с 4:0, а преди няколко дни надвиха и Локо (Сф) с 1:0.

Реферът прекрати контролата с Търгу Муреш в 85-ата минута, след като ситуацията на терена се изнерви. Първи Иса Ба от състава на румънците бе изгонен заради опасно влизане срещу Мариян Огнянов.

Малко по-късно халфът на Левски отнесе ритник и от друг играч на противника, което накара съдията да свири края на срещата, за да си спести допълнителни главоболия.

Левски поведе още в 10-ата минута след комбинация между Тасевски и Дани Младенов, Крилото получи на скорост, нахлу в пеналта и матира вратаря на румънците.

До края на полувремето Тодор Христов и отново Младенов имаха шанс за още голове, но стражът на Търгу Муреш спаси. От другата страна на терена Божидар Митрев също трябваше да се намесва на два-три пъти след удари на противникови нападатели.

На почивката Георги Ивнаов направи общо седем промени в състава, като в игра се появиха игралите вчера Сержиньо Грийн и Иван Цветков.

В 57-ата мин. Левски удвои преднината си. Младенов центрира към Цветков, който преодоля един противник и с техничен удар прати топката покрай вратаря за 2:0.

Юношата Асен Георгиев имаше шанс за трето попадение след центриране от корнер малко по-късно, но би встрани от вратата. Половин час преди края в игра се появи и вратарят Кирил Акалски, който успя да спаси едно опасно положение,преди реферът да свири преждевременния край.

ЛЕВСКИ - ТЪРГУ МУРЕШ 2:0

1:0 Младенов (10')

2:0 Цветков (57')

Съставът на Левски:

12. Митрев, 20. Башлиев, 4. Станчев, 55. Милиев, 6. Старокин, 30. Балтанов, 45. Гаджев, 22. Тасевски, 17. Младенов, 9. Арш, 21. Христов (На почивката в игра влязоха: 14. Видович, 41. Георгиев, 7. Димов, 11. Райков, 16. Огнянов, 19. Цветков, 3. Грийн)