Новакът в Регионална Лига Бавария (четвъртото ниво на футбола в Германия) Тюркгюджю-Атаспор (Мюнхен) направи за смях българския гранд Левски, побеждавайки го с 4:0 в контролна среща. Проверката се игра в Австрия, където и двата тима са на подготовка. Поражението бе трето поредно за "сините" в алпийската страна, като преди това те отстъпиха с по 0:1 на РБ Брагантино и Зенит.

Рабихич откри резултата от дузпа в 26-ата минута. През второто полувреме два гола вкара Лапе (57,74), а едно добави Фуркан Дзорба. В 47-ата минута Янис Каргас бе изгонен с директен червен картон.

Снимка 431803

Източник: levski.bg

Треньорът на Левски Петър Хубчев залози почти изцяло на юноши в стартовата единадесеторка. Като титуляр се появи и едно от новите попълнения Франко Мазурек. Младите футболисти на "сините" се представиха катастрофално. Те бяха тотално надиграни от отбора от Мюнхен. Столичани почти не затрудниха вратаря Енгъл, а от другата страна Николай Михайлов имаше страшно много работа.

Левски - Тюркгюджю-Атаспор 0:4

Левски - Тюркгюджю-Атаспор 0:4, тотален крах за "сините"

"Сините" търсят първа победа в контролите

Срещата започна с добра възможност за Левски. В 13-ата минута Мартин Петков намери Станислав Иванов, чийто удар рикошира в играч в червено и излезе в корнер.

В 17-ата минута Карл-Хайнц Лапе се възползва от грешка в защитата на Левски и остана сам срещу Михайлов. Ударът на нападателя обаче срещна лявата греда.

В 21-ата минута пред Тюргкюджю се откри нова добра възможност, но Холц стреля над вратата. В тези минути германският тим бе пълен господар на терена и не позволяваше на столичани да създадат нещо по-сериозно пред вратата им.

Снимка 431804

В 27-ата минута мюнхенският тим поведе. Деян Иванов фаулира Ясмин Рабихич в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка за 0:1.

В 33-ата минута слаб удар на Илия Димитров не затрудно Енгъл. Десет минути по-късно с пропуск се отличи и Холц. Халфът получи топката на границата на наказателното поле и опита да намери горния ляв ъгъл, но стреля над вратата.

В началото на втората част Левски остана с човек по-малко. Янис Каргас влезе остро с бутоните напред в крака на Холц и бе изгонен с директен червен картон. На неговото място не влезе друг играч на "сините". Вместо това Томислав Папазов застана в центъра на отбраната, а Мартин Петков заигра като ляв бек.

Снимка 431805

В 50-ата минута гол с глава на Фуркан Дзорба бе отменен заради засада. Шест минути след това опасен шут на Рабихич мина покрай вратата.

В 57-ата минута "сините" инкасираха второ попадение. Рабихич навлезе отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас за Лапе, който на празна врата не сбърка.

Хубчев: Отдавна съм видял, че младите не са готови за голям футбол

"Ще подобрим отбора със селекция"

Положенията пред вратата на столичани се редуваха едно след друго. Последва нов опасен удар на Рабихич, който не намери целта.

В 60-ата минута Тюркгюджю направи резултата класически. Фуркан Дзорба бе оставен непрокрит след центриране от корнер и с глава не остави шансове на Михайлов.

След попадението Хубчев направи няколко промени, като в игра влязоха Миланов, Горанов, Костов, Тиам, Паулиньо, Рейш, Кабов и Мариани.

Снимка 431806

В 74-ата минута мюнхенци вкараха и четвърти гол. Йълмаз изпълни бързо пряк свободен удар и намери Лапе. Нападателят бе останал сам срещу Михайлов и с удар в далечния ъгъл не му остави шансове.

До края на двубоя левскарите така и не успяха да затруднят противниковата врата и записаха кошмарен резултат, въпреки че става дума за контрола.