Левски загуби от Пирин (Благоевград) с 0:1 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Единственото попадение в срещата бе дело на Венцислав Бенгюзов в 51-ата минута.

Домакините имаха две чудесни възможности за гол, но юношите на клуба Георги Александров, Васил Димитров и Преслав Бачев пропуснаха.

"Сините" владееха топката в по-голямата част от време. Атаките на 26-кратните шампиони минаваха основно по лявото крило, където се подвизаваше Здравко Димитров.

Снимка 553411

В 36-ата минута Станислав Костов намери Иван Тасев. Той влезе в наказателното поле и с доза късмет задържа топката в краката си. Последва удар, но Пламен Андреев предвидливо излезе от голлинията си и парира шута.

Снимка 553408

В 42-ата минута стражът на Левски Пламен Андреев се намеси и изби в корнер силен удар с левия крак на Конър Хендерсън от около 20 метра.Това бе и последното по-опасно положение за първото полувреме.

Снимка 553407

Благоевградчани поведоха в 50-та минута. Хендерсън стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената. Последва нов шут, който бе блокиран. Кълбото стигна до Венцислав Бенгюзов, който с много хубав удар в левия ъгъл не остави шансове на Андреев.

Снимка 553410

В 68-ата минута Георги Александров стреля с глава, но Марио Кирев спаси, а след това топката рикошира и в гредата преди да излезе в ъглов удар.

Халфове карат проби в Пирин (Благоевград)

Блеринд Морина и Димитър Законов ще вземат участие в контролата на "орлетата" срещу Левски

В 79-ата минута домакините пропуснаха чудесна възможност. Асен Митков получи отдясно и със страхотно центриране намери влезлият преди секунди Преслав Бачев. Младокът отпита удар от въздуха с десния крак от около 5-6 метра, но Кирев демонстрира добър рефлекс и изби.

Снимка 553412

Левски близо до спонсорски договор с фирма за бързи кредити

Очакват се свежи пари

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов (к) (31. Александър Божилов), 41. Георги Александров (30. Адриан Райчев), 14. Денис Динев (2. Димитър Андонов), 22. Патрик-Габриел Галчев (39. Преслав Бачев), 89. Андриан Краев (38. Георги Коричков), 27. Асен Митков (32. Дейвид Михалев), 20. Димитър Костадинов (17. Антоан Стоянов), 35. Любомир Тодоров (36. Васил Димитров), 11. Здравко Димитров (33. Петър Войнов), 19. Билал Бари (37. Николай Арахангелов)

Пирин (Благоевград): 12. Ник Хенгелман (60 - 1. Марио Кирев), 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 17. Спас Георгиев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов (46 - 9. Преслав Йорданов)