Левски се озори и победи пестеливо Септември с 2:0 на "Георги Аспарухов". Двубоят ще се запомни с няколко момента - сериозните претенции за дузпа от страна на гостите, невероятния пропуск на Роман Прохазка и поредната футболна лекция на Габриел Обертан, който най-накрая откри головата си сметка с екипа на "сините".

Но всичко по реда си...

Срещата на "Георги Аспарухов" започна с атака на гостите, при която Крис Гади остана сам на десния фланг, забравен от Иван Горанов, но центрирането му бе пресечено в наказателното поле от Давид Яблонски. Постепенно Левски успя да овладее инициативата в средата на терена, но въпреки това първият по-опасен удар във вратата на Септември дойде малко преди да изтече половин час.

Левски - Септември: 2:0, Обертан с дебютен гол за "сините"!

Ще се върнат ли "сините" на победния път

Габриел Обертан успя да събере около себе си няколко футболисти на противника пред наказателното поле, последва извеждащ успореден пас към Цветкович на удобна позиция, но ударът на сърбина от няколко метра не намери очертанията на вратата.

В 38-ата минута Серджиу Буш, който започна на върха на атаката на мястото на Жуниор Мапуку, комнибира добре с Обертан, но диагоналният изстрел на французина от наказателното поле бе спасен от Янко Георгиев.

Снимка 312825

Най-дискусионното положение дойде в 40-ата минута!

След разбъркване в наказателното поле Мартин Тошев стреля фронтално срещу вратата, топката се отби в ръката на Яблонски и излезе в корнер, а съдията Ангел Ангелов не посочи бялата точка. Повторението показа, че ръката на защитника бе максимално прибрана до тялото, ударът бе отблизо, но за сметка на това бе фронтално срещу вратата. Трябва да се отбележи, че кълбото пък се озова в Тошев, след като Траянов си помогна с ръка, за да го свали към юношата на ЦСКА....

И когато изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при нулево равенство, Жорди Гомес центрира добре от корнер на близка греда, където Яблонски с глава се разписа - 1:0 за Левски! Така чехът реализира третото си попадение от началото на сезона...

Началото на второто полувреме започна по мечтан начин за Левски. До 60-ата минута футболиситите на Делио Роси пропуснаха да решат изхода от двубоя след няколко чудесно проведени атаки в половината на съперника.

Най-фрапантна бе ситуацията в 49-ата минута! Габриел Обертан нахлу отдясно в наказателното поле и намери Роман Прохазка, който на метър от празната врата направи и невъзможното, за да я изкара високо над гредата! Малко след това отново Обертан изведе по превъзходен начин Буш сам срещу Янко Георгиев, но вратарят спаси удара на румънеца, избивайки го в корнер.

Незнайно защо, в следващите минути последва отпускане в редиците на домакините, което видимо не се хареса на Делио Роси, който подканяше своите да действат по-бързо и по-атакуващо.

Снимка 312821

Все пак в края на двубоя левскарите бяха по-свежи, а Антонио Вутов също се отчете с пропуск, останал сам срещу Георгиев. Секунди след това обаче Левски отново ликуваше!

Най-добрият играч на Левски - Габриел Обертан, сам успя да си изработи положение, взимайки топката от центъра на терена, след което стигна до удобна позиция в наказателното поле и със зверска тупалка вкара за 2:0, оформяйки крайния резултат в мача!