Поговорката "И сам воинът е воин" важи в пълна степен за Георги Иванов. Както и да завърши дербито в събота, отсъствието на Гонзо ще се усети на стадион "Васил Левски". По традиция лидерът на сините се амбицира здраво за тези мачове. Присъствието му на терена вдига сериозно морала на съотборниците му и потиска противника.

Статистиката сочи, че освен като присъствие на терена този сезон Гонзо е решил доста мачове на сините с важни голове. Сезонът започна зле за Гонзо. В 10 шампионатни мача нападателят не можеше да вкара гол. Гонзо направи сефтето си за сезона именно срещу ЦСКА - на 1 ноември 2008 г. Тогава Георги влезе като резерва на полувремето и 20 минути по-късно наказа Беконо. Две седмици по-късно пак Гонзо донесе победата с 1:0 над Славия и завърши месеца с двата гола срещу Миньор в Перник (2:0) и още два срещу Пирин (2:0) в София. От началото на пролетта Иванов също се намира в силна серия. Гонзо се разписа при победите над Вихрен (3:2), Литекс (2:1), Беласица (7:1) и Сливен (1:0). В мачовете с Литекс и Сливен Иванов вкара всичките голове. Отделно Гонзо вкара първия гол на Вихрен в мача за купата, спечелен от сините с 2:0 в Кюстендил.

Според цифрите когато Георги Иванов вкарва, Левски не губи. От 9 мача, в които Гонзо се е разписвал, сините са спечелили 8 и имат едно равенство срещу ЦСКА през ноември. С общо 12 гола за сезона (11 за първенство и 1 за купа) Иванов е решил 7 мача на сините. Това са срещите, когато головете на Гонзо се оказват победни. В тях Гонзо се е разписал 10 пъти.

Този сезон нападателят не е взел участие в пет мача - три за първенство и два за купа. В тях сините се представиха колебливо и постигнаха 3 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Точно преди да се контузи срещу Сливен, нападателят се намираше в много силна серия. От мача срещу Литекс на 17 април Гонзо е вкарал поне по един гол в четирите поредни мача досега. Изводът е, че един човек може да не прави отбор, но може да реши доста мачове. На Герена може само да съжаляват, че подцениха ситуацията с контузията на Георги Иванов. Левски е отбор, за който не би трябвало да е проблем да поиграе 15 минути с човек по-малко срещу Сливен на Герена. В крайна сметка има хора, които са преценили, че Гонзо може да доиграе мача контузен и последствията от това решение са за тях.