Левски победи с класическото 3:0 австрийския Адмира Вакер в шестата си контрола от лагера на тима в базата Линдабрун край Виена.

"Сините" не срещнаха никакви затруднения със символичните домакини, като дори можеха да спечелят и с още по-убедителен резултат, ако не бяха пропуските на Димитър Телкийски, Мирослав Иванов, Мариан Огнянов и Николай Димитров.

В герой за българския шампион се превърна младият нападател Лъчезар Балтанов, който отбеляза две от попаденията. Младокът откри резултата в осмата минута с изстрел от точката на дузпата, след като технично се освободи от защитник на австрийците, а в самия край на полувремето Мирослав Иванов реализира отсъдената за спъване срещу самия него дузпа за 2:0.

През втората част Балтанов се разписа за втори път, след като засече с глава центриране от фаул на Миро Иванов и направи преднината на Левски класическа. В самия край на срещата защитник на Адмира Вакер изби с ръка удар на Телкийски от голлинията, но реферът даде знак играта да продължи и така резултатът остана непроменен.

Така възпитаниците на Станимир Стоилов записаха пети пореден успех от проверките си на лагера в Австрия. "Сините" имат само едно равенство в първата си контрола срещу Интер (Братислава) - 1:1. В петък шампионите играят и последния си приятелски мач преди двубоите срещу Сиони - той е срещу испанския втордивизионен Херкулес.

Стартов състав на Левски: Михайлов, Дяков, Николов, Стойчев, Миланов, Борносузов, Балтанов, М.Иванов, Минев, Огнянов, Телкийски.