Отборът на Левски постигна трети пореден успех от началото на зимната си подготовка. Селекцията на Петър Хубчев очаквано разгроми юношеския национален отбор на Узбекистан до 19 години с 4:1. Участие в проверката взеха всички по-млади футболисти и такива, които получават по-редки шансове за изява със "синята" фланелка.

Левски - Узбекистан U19 4:1 (Развой на срещата по минути)

"Сините" решиха всичко още през първата част

Вековниците решиха всичко в своя полза преди почивката, когато се разписаха Мартин Петков, Здравко Димитров, Насиру Мохамед и Марин Петков. След паузата в играта на Левски се забеляза огромен спад, което позволи на неопитните им съперници да стигнат до почетен гол чрез Хошимов. Попадението му падна след грешка на третия вратар Петър Иванов. Въпросният след това се реваншира с няколко добри спасявания, които можеше да окажат някакво влияние върху крайния резултат.

Валери Божинов: По-добър съм от Алар и Робърта

"Божигол си е Божигол"

На 6 февруари предстои и далеч по-трудната задача за столичани, които ще премерят сили с украинския Олександрия, който през този сезон беше участник в груповата фаза на Лига Европа. Именно в този двубой се очаква да бъде изпробван и титулярният състав, който ще се изправи срещу ЦСКА при подновяването на шампионата.

Левски можеше да открие резултата още в първата минута, когато Марин Петков пресече подаване на съперника и остана сам срещу стража на Узбекистан. Младокът обаче се забави прекалено много с обработката на топката и изпусна момента, когато да отправи важния изстрел.

Логичното се случи и Левски поведе 60 секунди по-късно. Насиру Мохамед комбинира с Мартин Петков, който елегантно си отвори коридор за стрелба и от 15 метра матира вратаря на узбекистанските младежи.

Стражът на Левски - Петър Иванов сериозно се скара на бранителя Костадин Илиев с №31, след като въпросният остави прекалено лесно Йоракозиев да навлезе в полето на "сините" и отправи удар, който ако не бе срещнал тялото на Райнов, като нищо можеше да намери българската мрежа.

Левски на Хубчев изравни постижение на Левски на Мъри

"Сините" с нещо невиждано от 14 години

И докато левскарите се лутаха в атака, юношеският национален отбор на Узбекистан стигна до още едно добро положение в своя актив. Здравко Димитров игра с прекалено голямо самочувствие малко пред наказателното поле на "сините". Това позволи на Рахимбергенов да получи страхотния шанс да шутира от воле, някъде около дузпата, но коженото кълбо мина високо над горната греда.

Най-сетне вторият във временното класиране на българския елит удвои своята преднина в 35-ата. Мартин Петков отправи диагонален пас за Марин Петков. Играчът с №88 елегантно пропусна за Здравко Димитров, който без напрежение, много технично, насочи своя изстрел към обратния на Юлдашев ъгъл.

Пет минути преди почивката дойде моментът, когато левскарите да постигнат и своята класическа преднина. Юношите на Узбекистан оставиха прекалено голяма свобода по фланга на Насиру Мохамед, който сам срещу вратаря реализира хладнокръвно.

До паузата "синьото" лидерство набъбна до четири попадения. Мартин Петков умело пусна за 16-годишния Марин Петков, който също успя да добави името си във вече доста дългия списък от голмайстори.

Втората част беше подновена с едно прекрасно спасяване на Петър Иванов. Третият вратар на Левски се намеси по майсторски начин, отразявайки удар от фаул на Джалолидинов.

Малко, след като направи доброто спасяване, стражът Иванов се провали с гръм и трясък. В 54-ата младият страж подцени върната топка към него, след което я изгуби от притичалия Улгубек Хошимов. Резултатът беше възможно най-лошия за него - попадение в "синята" мрежа.

След дълги минути скука, опасно положение бе регистрирано чак в 75-ата минута. Тогава футболист на Узбекистан остана сам срещу Иванов, но този път младокът се намеси адекватно и решително отрази опасността идваща от Мухамадкадир Рахимберганов.

До края левскарите леко се активизираха, като победата им можеше да бъде и по-изразителна. С пропуски обаче се отчете най-добрият на терена в тази контрола - Здравко Димитров.

Не се размина и без напрежение в края на срещата. Стайн Спиерингс опита да ритне в гръдния кош играч на Узбекистан, който малко по-рано пък го изрита непозволено в прасеца на левия му крак. За радост, всичко беше потушено още в зародиш.

Ръководството на Левски благодари на адвоката, който спечели делото срещу Делио Роси