Левски спечели дербито с ЦСКА с 3:1 в столичното първенство при децата, родени през 2004-2005 година.

Срещата се игра на изкуствения терен на ВТУ "Т. Каблешков", където "армейците" домакинстваха. По този начин "сините" взеха реванш срещу "червените" за загубата през есента с 2:4 на "Герена".

Гостите поведоха в 20-ата минута, когато Виктор Атанасов бе оставен сам в наказателното поле и нанесе удар, вратарят на ЦСКА Константин Касабоков спаси, а при добавката Симеон Василев не сгреши - 0:1. Само няколко минути по-късно домакините изравниха. Георги Димитров се възползва от колебание в защитата на "сините" и прехвърли вратаря на Левски за 1:1. След половин час игра гостите отново излязоха напред в резултата. Александър Асенов засече с глава след корнер.

Малко след началото на второто полувреме селекцията на Петър Карачоров стигна до трети гол след добра атака, при която Виктор Атанасов получи в наказателното поле и увеличи аванса на Левски. До края ЦСКА опита да се върне в играта, но футболистите в червено не намериха верния път към целта.

Днешната среща бе от 20-и кръг на шампионата. Лидер в групата е Национал с 53 точки. Левски е втори с 52 точки, но и с мач по-малко. ЦСКА е на трета позиция с 51 точки.

Левски победи Берое с 2:0 при 19-годишните