Левски победи с 3:1 Черно Море в последния мач от 23-ия кръг на "А" група и излезе начело в класирането с 54 точки, с две повече от втория ЦСКА. "Сините" не пропуснаха да се възползват от грешния ход на съперника си за титлата и достигнаха до успеха над варненци на собствения си "Георги Аспарухов".

Седрик Бардон откри в полза на домакините още в 6-та минута, след като с воле прати кълбото в мрежата зад Красимир Колев от точката за изпълнение на дузпа. Десет по-късно Даниел Боримиров увеличи аванса на Левски, а в 27-та Слави Жеков с далечен удар вкара първото попадение в мрежата на "сините" през пролетния дял на първенството.

Минута по-късно футболистите на Станимир Стоилов можеше да върнат аванса си от два гола, но от бялата точка Христо Йовов не успя да преодолее вратаря на варненци, който спаси и добавката на нападателя след това.

Първата част завърши при този резултат, а през второто полувреме и Станислав Ангелов успя да се разпише в мрежата на Черно Море. Бранителят изненада Колев със силен удар от над 20 метра, при който топката се отби в горната греда и влетя в мрежата за крайното 3:1.

За Черно Море това бе първа загуба в първенството под ръководството на новия треньор Ясен Петров.