Българският шампион Левски постигна втора поредна победа в контролите си в австрийската база Линдабрун.

Възпитаниците на Станимир Стоилов победиха с 1:0 (0:0) 12-кратния първенец на Полша Висла (Краков), след като вчера се наложиха с 4:0 над Университатя (Крайова).

Наставникът използва изцяло променен състав спрямо мача с румънците. През първата част единоборствата преобладаваха, а положенията пред двете врати бяха рядкост.

В 52-ата минута Седрик Бардон изведе в коридор Екундайо Джайеоба в чиста позиция, нигериецът навлезе в наказателното поле на поляците и беше съборен от Клебер. Съдията Карл Симон отсъди дузпа за Левски, която Бардон хладнокръвно превърне в гол за 1:0 за българите.

В последните 20-ина минута играчите на Висла натиснаха и действията се развиваха предимно в половината на Левски.

Марек Женчук на два пъти отправи силни удари по диагонала, но Божидар Митрев спаси. Най-чистото положение за поляците дойде в 82-ата минута, когато Павел Брожек стреля с глава отблизо, но Митрев акробатично изби с една ръка в ъглов удар.

На 14 юли "сините" ще играят следващата си контрола с друг тим от Полша - Корона Киелце, който завърши на седмо място в последното първенство.

Състав Левски: Божидар Митрев, Тодор Стоев, Борислав Стойчев, Игор Томашич, Веселин Минев, Георги Сърмов, Даниел Боримиров, Седрик Бардон, Николай Димитров (64-Лъчезар Балтанов), Емил Ангелов (64-Мариян Огнянов), Екундайо Джайеоба