Левски победи Локомотив (Пловдив) с минималното 1:0 в контрола, играна на стадион "Георги Аспарухов". Билал Бари (5') успя да се разпише рано-рано мача след асистенция на Борислав Цонев.

Халфът на "сините" пък бе изгонен с директен червен картон в 15-ата минута след разгорещени претенции за дузпа. Съдията Васимир Ел Хатиб прати играча под душовете и на негово място влезе младият Антоан Стоянов.

Следващата приятелска среща на Левски ще се проведе 3 юли срещу Ботев (Пловдив) отново на "Герена". "Черно-белите" пък ще си проверяват часовниците с Берое на 30 юни.

Димитър Илиев имаше шанс да реализира попадение още в 4-ата минута на двубоя. Той стреля от пряк свободен удар точно пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай вратата на стража Микулич.

Две минути по-късно "сините" поведоха в резултата. Здравко Димитров изведе Борислав Цонев чудесно по левия фланг. Той без да се бави подаде топката по земя, успоредно на вратата на "смърфовете" и там Билал Бари не срещна проблеми и реализира на празна врата.

Снимка 536596

Контролата приключи за Борислав Цонев още в 13-ата минута. Той се опита да си спечели дузпа, падайки в наказателното поле. Съдията Васимир Ел Хатиб тръгна към него с намерението да му покаже жълт картон за симулация, но халфът на Левски си изпусна нервите и бутна картоните на рефера. Това веднага накара арбитъра да промени решението си и той го изгони с директен червен картон. На негово място се появи юношата Антоан Стоянов.

В 36-ата минута Патрик-Габриел Галчев получи топката по лявото крило. Защитникът зави към центъра на терена пробва далачен удар, който не мина далеч от вратата на гостите.

Здравко Димитров напредна опасно по фланга и подаде към Мартин Петков. Младият играч на "сините" овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му бе доста разочароващ.

Снимка 536595

Второто полувреме започна с пропуск на Левски. В 50-ата минута пореден пробив на Здравко Димитров завърши с подаване в наказателното поле. Там Марин Петков опита удар, но беше блокиран, а при добавката Радослав Цонев стреля неточно.

В 73-ата минута Валери Божинов се появи в игра на мястото на Марин Петков. Нападателят, който само поддържа форма с Левски, след като договорът му с клуба изтече, изведе Ивайло Найденов на дясното крило. Той намери Илия Димитров пред вратарското поле, който се опита да завърши с техничен удар, но не успя.

Снимка 536594

Контролата е първа това лято за 26-кратните шампиони, които освен, че имат огромни финансови проблеми все още нямат яснота с какъв състав ще разполагат през сезон 2021/2022 година.

В края на срещата жегата си каза думата. Головите попадения липсваха, а в игра се появиха много юноши на клуба. Освен това в игра влезе гръцкият защитник  Кириакос Таусанис, който кара проби при "сините".