Отборът на Левски записва втори пореден успех в своята предсезонна подготовка. Този път триумфът дойде много по-трудно, като надигран беше съставът на Дунав с 3:2. Спарингът бе повторен дебют на испанеца Антонио Аниете, който игра едно полувреме за столичния гранд. Той обаче не се отличи с нищо особено.

Новаците в Първа лига сериозно затрудниха селекцията на Люпко Петрович. „Драконите“ поведоха в резултата след 24 минути футбол, след като Мирослав Будинов засече с глава отлично центриране на Спас Георгиев.

Снимка 241913

Обратът на левскарите бе факт в рамките на 6 минути през втората част (между 73‘ -79‘ минути). Равенството бе възстановено от Божидар Краев, а победата на Левски бе подпечатана с голове на други резерви – Георги Костадинов и Бабатунде Адениджи.

Крайното 3:2 бе оформено в  87-ата минута, когато капитанът на Дунав - Диян Димов бе точен от дузпа. Левски също имаше шанс да изпълни наказателен удар, но този път Венци Христов пропусна. Това се случи още през първата част.

Снимка 241909

Следващата контрола на Левски ще бъде гостуването на сръбския Радник (Сурдулица). Двубоят ще се играе на 3-и юли от 21:00 часа.

ЛЕВСКИ – ДУНАВ (РУСЕ) 3:2

0:1 Будинов (36'), 1:1 Краев (73'), 2:1 Костадинов (75'), 3:1 Адениджи (79'), 3:2 Димов-дузпа (87')

СТАДИОН: Спортен комплекс „Правец“

СЪДИЯ: Петър Доровски

ЛЕВСКИ:Иван Чворович, Сърджан Лукин, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Хеан Деса, Антонио Аниете, Франсис Нар, Венцислав Христов

ДУНАВ:Станислав Антонов, Марио Петков, Дарко Стефанов, Михаил Милчев, Антон Огнянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Ангел Здравчев, Васил Шопов, Мирослав Будинов

Снимка 241914

РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

90'- КРАЙ НА МАЧА!

87'- ГОООЛ ЗА ДУНАВ!! ДИМОВ-ДУЗПА!! Играч на Дунав бе съборен в наказателното поле и след леки колебания, реферът Петър Доровски отсъди дузпа. От "бялата точка" точен беше капитанът Диян Димов.

79'- ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! АДЕНИДЖИ!!! Мики Орачев направи за смях двама играчи на Дунав, след което пусна прострелно подаване в съперниковото наказателно поле. С топката се размина Станислав Иванов, но това не важеше за Бабатунде Адениджи, който акуратно прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Луков.

75'- ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! КОСТАДИНОВ! Обратът стана факт след само още 80 секунди футбол. Асистиралият преди малко Костадинов този път влезе в ролята на голмайстор. По подобие на предишните две попадения и това беше с глава.

73' - ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! КРАЕВ! 1:1!! Георги Костадинов центрира към намиращия се на далечната греда Краев. Врачанинът видя неразчетеното излизане на Луков и с глава не остави никакви шансове на вратаря за 1:1!

Снимка 241907

68'- ЧЕРВЕН КАРТОН! Джереми Де Ноойер получава втори жълт картон заради разкарване на топката. Националът на Кюрасао ще бъде заменен от друг играч на Левски.

54' - Отборът на Дунав се представя далеч по-добре през второто полувреме. Играч на "драконите" без малко не направи резултата 0:2.

48'- На почивката са направени множество промени и в двата тима

46' - ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА

45'- ПОЧИВКА!

41'- Играта е накъсвана от честото влизане на лекарския екип на Дунав

36' - ГОООЛ ЗА ДУНАВ!! БУДИНОВ!! 0:1!! Спас Георгиев напредна добре по фланга, след което центрира изключително акуратно към централния нападател Будинов. Бившият играч на Академик София надскочи Лукин и Александров, след което с глава прати топката в мрежата на Чворович.

35'- Левски изпитва трудности да организира опасни голови положения пред вратата на Дунав. В ролята на плеймейкър е влезнал Антонио Аниете. Единствено по-добро впечатление прави крилото Деса, който е доста активен по крилото.

Снимка 241910

24'- ПРОПУСНАТА ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Хеан Деса навлезе мощно в наказателното поле на Дунав, след което бе посечен от бранител на Дунав. Главният съдия - Петър Доровски не се поколеба и посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Венци Христов, но изстрелът му бе спасен от вратаря Станислав Антонов

23'- Далечен изстрел на Роман Прохазка, който бе спасен с мъка от стража Антонов

7'- НАР! Крилото на Левски получи хитро подаване от свой колега и за секунда остана сам срещу стража на Дунав! Ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

3'- Активно начало на символичните гости от Дунав, които стигнаха до два последователни корнера пред Чворович. Те обаче не донесоха никаква опасност пред Йоргачевич