Левски постигна впечатляваща победа във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Малта. "Сините", които днес играха в жълто, се реваншираха за позорната загуба с 0:3 от Хибърниънс в първата си проверка на Острова на рицарите и сразиха със същия резултат австрийския Волфсбергер. Головете за успеха на столичани паднаха през второто полувреме. Първо Антонио Вутов откри резултата в 67-ата, а след това Жуниор Мапуку(71,74) реализира на два пъти. С две асистенции се отличи Серджиу Буш.

Срещата, която бе изгледана на живо от Спас Русев, премина изцяло под контрола на 26-кратните шампиони, които през втората част създадоха няколко отлични възможности за гол и можеха да направят успеха си далеч по-внушителен. С пропуски се отличиха Обертан, Мапуку и на два пъти Буш.

Делио Роси заложи отново на схема 4-3-3. На вратата застана Божидар Митрев, а пред него карето в отбрана оформиха Иво Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид и Иван Горанов. Тримата в центъра на терена бяха Жорди Гомес, Васил Панайотов и Роман Прохазка. В атака действаха Жерсон Кабрал отдясно, Габриел Обертан отляво и Станислав Костов на върха на нападението.

Левски - Волфсбергер 3:0

Левски - Волфсбергер 3:0, Мапуку с втори гол в мача

Контролата между двата отбора започва в 17,00 часа

Първите десетина минути на срещата преминаха равностойно без опасности пред двете врати. Постепенно Левски взе инициативата, като основно организираше атаките си отляво, където най-деен бе Обертан. От другата страна Жерсон Кабрал на опита на два пъти индивидуални действия, които не се увенчаха с успех, а в течение на мача се позагуби.

В 10-ата минута Костов се пребори за топката в центъра на терена и намери Обертан. Французинът напредна и намери коридор за стрелба, в в последния момент защитник на Волфсбергер изчисти в корнер. След ъгловия удар Белаид стреля в аут.

В 14-ата минута нова добра атака на Левски завърши с пропуск на Прохазка. Словакът бе намерен на границата на наказателното поле от Панайотов, но с фалцов удар прати топката над вратата.

В следващите минути слаб удар на Обертан излезе в аут, а при поредната добра атака на столичани, удар на Панайотов бе блокиран.

В 35-ата минута отлична комбинация между Гомес и Обертан завърши с удар на френския ас, но защитник на австрийците се намеси и изби топката.

Минута по-късно отново Обертан се озова на добра позиция в наказателното поле, но стреля изключително неточно след подаване на Горанов.

През цялата първа част Волфсбергер не успя да застраши вратата на Божидар Митрев.

На полувремето Делио Роси направи шест промени. Митрев, Яблонски, Гомес, Обертан, Кабрал и Костов отстъпиха местата си на Кръстев, Ейолфсон, Рошу, Мапуку, Вутов и Буш.

Втората част започна много силно за столичани, които се отличиха с няколко пропуска. Първо Буш стреля опасно, но вратарят на Волфсбергер прояви завиден рефлекс и спаси. Малко след това стражът се справи и при далечен удар на Вутов.

В 48-ата минута Буш се озова сам срещу Кофлер, като със слаб удар опита да го прехвърли, но бранител успя да изчисти.

Прохазка също пробва своя мерник ,но прати топката над вратата. В 58-ата Мапуку бе изведен сам срещу вратаря на австрийците, но би право в него.

В 67-ата минута Левски поведе. Рошу се пребори за топката и намери Буш. Нападателят от своя страна подаде на Вутов, който се освободи от защитник и от 15 метра стреля неспасяемо за 1:0.

Делио Роси: Търсим начини, за да подобрим формата си

"За мен Мапуку не е нападател"

Четири минути по-късно 26-кратните шампиони вкараха втори гол. Буш намери Мапуку отляво. Черната сила напредна и с удар по диагонала вкара за 2:0. В 75-ата минута когоанският нападател открадна топката и със самостоятелен рейд направи резултата класически.

До края на срещата Ивайло Найденов пропусна добра възможност за "сините", а Кедраго не успя да уцели вратата при опасна атака на австрийците.