Левски завърши наравно 1:1 с румънския Петролул (Плоещ) в седмата си контрола от лагера в Турция. Двата отбора премериха сили при изключително тежки атмосферни условия - силен вятър и дъжд, но въпреки това направиха сравнително добър мач. Момчетата на Стойчо Стоев бяха по-агресивният тим и спокойно могат да съжаляват, че не се поздравиха с крайния успех.

След нулевото първо полувреме Левски откри резултата в 66-ата минута чрез Божидар Краев. Талант №1 на Герена получи топката в полето, справи се с противников играч и с точен удар с левия крак не остави шансове на стража на съперника.

Десетина минутки преди последния съдийски сигнал обаче румънците изравниха. След центриране от корнер от ляво на вратата, Роман Прохазка не изчисти добре, това позволи на Мареш да препарира Пламен Илиев  и да вкара за 1:1. До края на мача нови попадения нямаше и в крайна сметка двата отбора приключиха при реми.

ЛЕВСКИ - ПЕТРОЛУЛ 1:1

1:0 Краев (66')

1:1 Мареш (80')

Стартов състав на Левски:
Пламен Илиев, Роман Прохазка, Емил Нину, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Владимир Гаджев, Стефан Велев, Мигел Бедоя, Луис Педро, Либан Абди, Валери Домовчийски.

Ето и резултатите от предишните контроли на Левски:

Левски - Вихрен 8:0
Левски - Ворскла Полтава 1:1
Левски - Карабах (Азербайджан) 3:0
Левски - Милсами (Молдова) 0:0
Левски - Улисес (Армения) 1:2 (прекратен)
Левски - Лех Познан (Полша) 2:2
Левски - Спартак Миява (Словакия) 0:1
Левски - Петролул (Румъния) 1:1

КОМЕНТАР НА МАЧА ПО МИНУТИ:

НАЧАЛО НА МАЧА:

0' Много тежки условия за игра - силен вятър и дъжд.

3' Първа опасност в мача. Стефан Велев отправи силен удар, вратарят на Петролул се намеси авторитетно.

5' Играта е временно спряна, след като играч на Петролул влезе остро в краката на защитника на Левски Емил Нину.

10' Отлична възможност за Левски! Валери Домовчийски бе съборен на границата на наказателното поле и главният съдия даде нарушение. Зад топката застана Абди, чийто удар обаче срещне стената.

15' Гаджев се отчете с много неточно изпълнен свободен удар.

17' Отлична възможност за "сините". Абди се озова на стрелкова позиция, отправи силен удар, но топката попадна право в тялото на стража на румънците.

22' Бедоя стреля от границата на полето, нова фантастична изява на вратаря на Петролул.

33' Една не добре изчистена топка за малко да доведе до сериозни главоболия пред вратата на румънците. Абди се озова сам срещу вратаря, но бе изпреварен от стража, който излезе навреме и изчисти.

38' Грешка на Нину. Защитникът позволи топката да му бъде отнета твърде лековато, но след това футболист на Петролул си поведе коженото кълбо твърде дълго и Пламен Илиев излезе на време.

44' Груб фаул в краката на Владо Гаджев.

45' Край на първото полувреме. След 45 минути игра няма голове на двубоя Левски - Петролул.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46' Стойчо Стоев предприема смяна. На мястото на Луис Педро в игра влиза Божидар Краев.

52' Много силен удар на Краев, след рикошет в крак на бранител, топката е избита в корнер.

57' Валери Домовчийски отправи изстрел от свободен удар в близост до полето, топката обаче излиза на няколко метра над вратата на Петролул.

60' Борислав Цонев влиза за сметка на Владимир Гаджев.

61' Топката минава на сантиметри от вратата на Пламен Илиев, късмет за сините след опасен удар на футболист на Петролул.

66' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! КРАЕВ! Младият талант се справи с бранител на съперника и с плътен удар с левия крак матира стража на Петролул - 1:0 за Левски!

72' Радослав Цонев заменя Либан Абди.

78' Борислав Цонев бе грубо фаулиран и получава медицинска помощ. Играта е временно спряна след поредната румънска балтия.

80' ГОЛ ЗА ПЕТРОЛУЛ. След центриране от корнер от ляво на вратата, Роман Прохазка не изчисти добре, това позволи на Мареш да препарира Пламен Илиев  и да вкара за 1:1.