Левски постигна в мача срещу Славия нещо, което не беше правил от точно 20 години. А именно да спечели среща от първенството, след като при негативен резултат (за такъв приемаме и равенството) не само е останал с 10 души на терена, а и до самия край на двубоя е продължил да бъде с човек по-малко.

В последното издание на най-старото столично дерби "сините" останаха с 10 души още в средата на първото полувреме, след като след намеса на ВАР Валентин Железов изгони френския халф в състава на Николай Костов - Асими Фадига. Въпреки това, с човек по-малко, отборът вкара два гола и победи с 2:0.

Ас на Левски: Никога не е ставало дума за късмет, а за много работа

Атакуващият играч успя да се опази от получаване на жълт картон, тъй като има четири на сметката си

За последните 20 години левскарите получиха много червени картони, но пък в доста от тези мачове не спечелиха. Немалко бяха и сблъсъците, които "сините" доиграваха с човек по-малко, но пък червените картони срещу техни играчи бяха вдигани, когато те водят в резултата. Имаше и двубои, в които това се случваше при изоставане, но пък след това биваше изгонван и съперников футболист.

Справката в статистиката показва, че за последно, при подобни обстоятелства като тези в "Овча Купел", Левски спечели на 19 септември 2003 година. Тогава "сините" победиха Беласица на стадион "Цар Самуил" в Петрич с 1:0. Автор на победния гол бе Елин Топузаков от дузпа в 78-ата минута. В самия край на първото полувреме съдията Цветан Георгиев изгони за втори жълт картон халфа на "сините" Саша Симонович. Треньор на Левски в онзи мач беше Георги Тодоров, отбелязва "Мач Телеграф".