Левски представи днес отбора си за пролетния дял от Първа лига. "Сините" се изправиха в контрола срещу третодивизионния Сливнишки герой.

Столичани надиграха опонента си с 5:1. Точни в тяхна полза бяха Кабрал, Костов, Обертан, Белаид и Буш. Почетното попадение за съперника вкара Николай Маринов.

Новите попълнения в "сините" редици показаха класа, като изпъкнаха действията на атрактивния в почти всяко свое отиграване Паулиньо.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Сливнишки герой 5:1!

Столичният гранд представи отбора си за остатъка от сезона

Първото полувреме от контролата нямаше нищо общо с откриващите 45 минути в предишния сблъсък между двата тима, който бе и първи за Делио Роси начело на "сините". Този път на игрището имаше само един отбор - на гранда от "Подуяне".

Звездите на Левски владееха положението на "Герена", като акциите на тима се редуваха буквално една след друга.

На два пъти бяха отменяни попадения на столичани, като причината бе една и съща - засада. Първо такава бе отсъдена на Кабрал, а след това и гол на Костов не бе признат.

Снимка 339488

И двамата обаче се реваншираха по възможно най-добрия начин за случилото се, като се разписаха по веднъж в съперниковата врата.

Пръв това направи Жерсон Кабрал, който откри резултата след 22 минути игра. Той напредна по левия фланг от атаката на "сините" и прати кълбото неспасяемо в мрежата за 1:0.

Снимка 339493

Минута преди почивката и Костов бе точен, този път съвсем "редовно", покачвайки на 2:0.

Малко преди гола му столичани претендираха за дузпа, за нарушение срещу Кабрал, но главният съдия не сподели това им мнение.

"Класиката" бе оформена от влезлия като резерва Габриел Обертан в 51-ата минута. Той се разписа след чудесен пас на Кабрал.

Снимка 307478

Между 69-ата и 71-ата минути Левски стигна до нови две попадения, като техните автори бяха Аймен Белаид и Серджиу Буш.

Крайното 5:1 оформи Николай Маринов, който до известна степен успя да съхрани честта на състава си, разписвайки се малко преди края.

Асен Букарев напуснал Левски заради скандал свързан с трансфера на Аймен Белаид

Стана ясна основната причина за решението на Букарев да си тръгне от Левски

Вече бившият шеф на "сините" искал да изчисти правата и задълженията си или да си тръгне

Левски се подготвя близо месец в Малта. На Рицарския остров "сините" изиграха шест контроли, в които записаха 4 победи, равенство и загуба.

През зимата на "Герена" се подсилиха с шестима нови футболисти - защитниците Аймен Белаид и Афонсо Фигейредо, халфът Филипе Нашименто, крилото Паулиньо и нападателите Станислав Костов и Ривалдиньо.