Левски се наложи над Шкупи с 1:0 в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Появилият се в игра през второто полувреме Марин Петков донесе успеха на столичния гранд с красив гол в 100-та минута.

По този начин "сините" продължават в следващия кръг в надпреварата. Припомняме, че 26-кратните шампиони постигнаха комфортна преднина в първия двубой, като победиха с 2:0 на стадион "Тодор Проески" в столицата на западната ни съседка.

В следващия кръг възпитаниците на Николай Костов ще премерят сили с израелския Апоел Беер Шева, който отстрани литовския Паневежис. Първият сблъсък е на 10 август, докато реваншът е седмица по-късно.

Снимка 628685

Източник: startphoto.bg

Уникалната атмосфера на стадион "Георги Аспарухов" определено подейства мотивиращо на играчите в жълто, тъй като можеха да открият резултата още в първите минути на мача. Десният краен бранител Жереми Петирс отправи мощен удар, стражът на гостите спаси, но топката попадна в Ел Джамили, който стреля неточно.

Снимка 628682

Шкупи успя да създаде първо по-сериозно положение чак в 21-та минута. Играч на северномакедонците пое топката на фланга, след което нанесе слаб изстрел, уловен с лекота от вратаря Пламен Андреев. До края на полувремето не последва нищо по-интересно.

Второто полувреме стартира така, както завърши първата част, а именно с натиск на състава на Николай Костов. Атакуващият футболист Ел Джемили осъществи страхотен рейд, когато преодоля противниковата отбрана, за да центрира остро към наказателното поле, където връхлитащия Рикардиньо бе изпреварен.

Снимка 628687

В края на мача се стигна до миг на разконцентриране в редиците на домакините. Играч на Шкупи излезе на стрелкова позиция и стреля моментално, предизвиквайки добра намеса на Пламен Андреев. В следвщата атака отново българският национал трябваше да реагира, неутрализирайки удар на Реналдо Сифъс.

Въпреки че Левски си подсигури класирането в следващата фаза, в последните секунди на срещата талантът на "сините" Марин Петков овладя подаване на границата на наказателното поле и с мощен снаряд разпечта вратата на отбора от Северна Македония за 1:0.

Левски - Шкупи 1:0 (Развой на срещата по минути)