Левски победи Септември (Симитли) със 7:0 в двубой от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Станимир Стоилов доминираха през цялото време, като гостите трябва да се радват, че напускат "Герена" при този резултат. Билал Бари (22', 27', 70') записа хеттрик, а Марин Петков (20'), Георги Миланов (68'), Борислав Цонев (80') и Димитър Костадинов (82') добавиха по едно попадение.

Левски - Септември (Симитли): 7:0 (Развой на срещата по минути)

Тази вечер в 19:00 часа

Така Левски се класира за 1/4-финалите на Купата на България, където вече е Локомотив (Пловдив), който отстрани адашите от София по-рано днес.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия - Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Снимка 551467

Домакините поведоха в резултата в 20-ата минута, след като Георги Миланов нахлу в наказателното поле и подаде към Марин Петков, който отблизо прати топката неспасяемо във вратата на гостите.

Само две минути по-късно "сините" удвоиха. Андриан Краев се пребори за топката и центрира в пеналтерията, където Билал Бари плонжира атрактивно и се разписа за 2:0.

Снимка 551470

Резултатът стана класически в 27-ата минута. След центриране от дясно топката достигна до Билал Бари, който с мощен изстрел се разписа за втори път в срещата. Това е негово четвърто попадение в трети пореден мач.

В 32-ата минута Васил Божинов се възползва от грешка на Гьоко Зайков и нахлу в наказателното поле. Хосе Кордоба обаче се намеси решаващо и изчисти. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 551469

През втората част "сините" продължиха да контролират случващото се на терена. Първо Георги Миланов в 68-ата минута направи 4:0 след разбъркване в наказателното поле.

Само две минути по-късно Бари оформи своя хеттрик. Миланов подаде по земя към нападателя и той на празна врата нямаше как да сбърка - 5:0.

Снимка 551458

В 80-ата минута пък Борислав Цонев също записа името си сред голмайсторите. Халфът получи остро подаване отдясно и от непосредствена близост опъна мрежата на Антонио Тута.

Две минути по-късно "сините" оформиха крайния резултат. Пореден пробив по фланга на Иван Горанов стигна до Димитър Костадинов, който засече топката, пращайки я във вратата на гостите.