Левски победи с 3:1 Теплице в контролен мач в курорта Агия Напа. Успехът бе първи за "сините" от шестте им проверки досега в Кипър. Попаденията за българския тим реализираха Йовов, Телкийски и Боримиров.

В 7-ата минута Христо Йовов си комбинира по перфектен начин със Седрик Бардон и със силен шут реализира за 1:0 в долния десен ъгъл на вратата на чехите.

В 13-ата минута футболистите на Теплице изравниха резултата чрез Кърмаш след фрапантна грешка на защитата и вратарят на Левски Георги Петков. Чехите изпълниха късо ъгов, настана разбъркване в наказателното поле на "сините", Петков изпусна топката и тя влетя в мрежата му.

В 25-ата минута Домовчийски бе изпреварен от бранител на Теплице и топката не достига до него. В 31-ата минута чехите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар, но топката се отби от стената и излезе в корнер.

В 42-ата минута след директно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле Йовов отпрати топката над вратата на Белич.

В 49-ата минута Кърмаш е санкциониран с жълт картон заради нарушение срещу Седрик Бардон. Минута по-късно далечен удар на Ричард е блокиран от бранител на Теплице.

телкийскиВ 55-ата минута за игра с ръка на Кърмаш в наказателното поле на чехите реферът Псевдиодис отсъди дузпа за Левски, която Телкийски (вляво) превръща в гол за 2:1. След попадението Бардон бе заменен от Мирослав Иванов. Секунди след като влезе на терена шуменския Деко пробва изстрела си, но топката прелетя над вратата на съперника.

В 61-ата минута Мъри изкара от игра Домовчийски и Йовов, а на тяхно място се появиха Емил Ангелов и Милан Коприваров. Минута по-късно Бабангида напредна с топката, но би извън целта. В 69-ата минута Щоханзл би опасно, но Станислав Ангелов блокира изстрела му към вратата на Петков.

В 71-ата минута Емил Ангелов получи пас от Коприваров в близост до вратата на чехите, но ударът му премина над вратата. Две минути след това Миро Иванов за втори път отправя силен изстрел към вратата на Белич. След това Мъри замени Телкийски със Сърмов.

В 77-ата минута Георги Петков спасява удар на Должеал. В 81-ата минута Боримиров вкара за 3:1 след като получи отличен пас от Коприваров. Две минути по-късно Петков предотврати сигурен гол във вратата си след като Должеал отправи страховит шут.

В 86-ата минута Емил Ангелов нанася удар с глава, но неточно и резултатът 3:1 не бе променен до края на срещата.

В срещата с чехите участие не взе капитанът на "сините" Елин Топузаков, който в събота тренира на облекчен режим, заради болки в ахилеса. Преди този двубой Левски така и не успя да запише победа на кипърска земя, като претърпя две загуби и три ремита. Следващата проверка на Левски е във вторник срещу Анортозис.

Ветеранът на Левски Даниел Боримиров, който вкара един от головете срещу Теплице, заяви, че тази победа е била нужна на отбора за повдигане на самочувствието след поредицата от мачове без пълен успех.

"Получи се добър мач. Радвам се, че победихме и с този успех трупаме самочувствие за предстоящия полусезон", каза Боримиров, който в отсъствието на Елин Топузаков изведе "сините" с капитанската лента срещу Теплице.

Халфът добави, че в предишните мачове в Кипър все нещо не е достигало на "сините" за да стигнат до победа.

"В предишните мачове все нещо не ни достигаше. По време на мача с Теплице повече си подсказвахме и си говорихме и това ни помогна. Не бяхме притеснени от факта, че в предните мачове не бяхме побеждавали, но това ни мотивира силно и спазвайки тактическата дисциплина спечелихме срещу чехите", каза ветеранът.

Боримиров изрази и увереността си в силите на отбора да спечели титлата и купата на България. "Всеки от нас се стреми да дава всичко от себе си в подготовката, за да е максимално пълноценен през пролетния полусезон", завърши халфът.

ЛЕВСКИ:
Петков, Миланов, Ст. Ангелов (87-Стойчев), Томашич, Вагнер (79-Минев), Боримиров, Ричард, Телкийски (65-Сърмов), Бардон (56-М. Иванов), Йовов (61-Коприваров), Домовчийски (61-Ем. Ангелов)

ТЕПЛИЦЕ: Белич, Калфман, Кърмаш, Лукаш, Мерзич, Дорт, Вербир, Сабоу, Бенат, Щоханзл, Сенин (Должеал)

Голмайстори : 1:0 Йовов (7), 1:1 Кърмаш (13), 2:1 Телкийски (55-дузпа), 3:1 Боримиров (81)