Левски записа трета поредна победа на австрийска земя. „Сините” надвиха с 1:0 Уйпещ, след като унгарците си вкараха автогол.  Преди това вицешампионите удариха с 5:0 друг унгарски тим – Вашаш, а после биха с 1:0 Бърно.

Вили Вуцов заложи вчера на по-различна формация в защитата в сравнение с предната контрола. Двойка централни бранители през първата част бяха Рабех и Мартин Димов, а бекове - Балтанов и Вагнер. Гаджев (опорен халф), Яшар (вляво), Тиберканин (вдясно) и Мирослав Иванов оформиха средната линия на „сините”, а на върха на атаката играха Георги Иванов и Георги Христов. Яшар и Тиберканин често сменяха местата си край тъчлинията, което на моменти пообъркваше унгарските футболисти.

Мачът започна равностойно, но първата опасност бе пред вратата на унгарците. В 6-ата минута Гонзо намери отлично Тиберканин, но той не нанесе точен удар, тъй като беше блокиран. В 24-ата минута Мирослав Иванов сбърка и това даде възможност на Уйпещ да организира бърза контраатака. Вратарят Петков обаче прояви хладнокръвие и предотврати опасността.

Малко по-късно Балтанов напредна вдясно, нахлу в наказателното поле, но шутът му беше слаб. В 39-ата минута Яшар центрира остро и в опита си да изпревари Георги Иванов бранителят Липтак си отбеляза автогол – 1:0 за Левски. В края на полувремето Гонзо и Георги Христов нанесоха два последователни удара в рамките на няколко секунди. В първия случай топката се отби в крак на защитник, а след това вратарят Балайца се намеси добре.

През втората част Вили Вуцов направи обичайната серия от няколко смени. Ники Димитров засили „синята” атака по фланга. След една от неговите акции топката за малко да посети вратата на съперника. Преди това обаче Уйпещ бе близо до изравняването, но Симон се засуети и стреля нескопосано. В 77-ата минута Ники Димитров отново бе неудържим по крилото, но след прецизния му пас Жоазиньо не отигра качествено положението.

Левски – Уйпещ 1:0
1:0 Липтак (39-автогол)

ЛЕВСКИ: 1. Петков, 30. Балтанов, 5. Рабех, 4. Димов, 25. Вагнер, 20. Яшар, 19. Гаджев, 18. М.Иванов, 6. Тиберканин, 9. Г.Иванов, 11. Христов (Ц. Димитров, Генев, Минев, Бистрон, Зе Суарес, Жоазиньо, Тасевски, Огнянов, Н. Димитров)

УЙПЕЩ: 1. Балайца, 2. Дудич, 19. Васко, 4. Липтак, 31. Миядовски, 7. Божич, 5. Шандор, 20. Фокси, 28. Рибейро, 9. Симон, 22. Кабат (Кутник, Райчи, Киш, Хулам)