В типичен стил Левски се класира за 1/4 финалите за Купата на България, след като столичани се наложиха над Монтана с 1:0 на "Георги Аспарухов". Монтана се водеше домакин заради невъзможността да посрещне своя съперник на "Огоста", поради което командата на Делио Роси беше в резервните си жълти екипи.

Единственото попадение в срещата дойде след автогол на Даниел Георгиев, който вкара топката в собствената си мрежа през второто полувреме.

Монтана - Левски (0:1)

Двата отбора ще спорят за място на 1/4 финалите за Купата на България

Левски бе отборът, който доминираше на терена, владееше инициативата, но си личеше, че играчите по-скоро мислят за предстоящото важно гостуване на Лудогорец в Първа лига. Старши треньорът Делио Роси, противно на очакванията, не даде почивка на Жорди Гомес и Габриел Обертан.

В състава като титуляр започна Жерсон Кабрал, както и Антони Белмонт, а на пейката остана голмайсторът на отбора до момента - Давид Яблонски, чието място бе заето от Димитър Пиргов.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на левскарите, които обаче срещаха затруднения да пробиват сгъстената отбрана на Монтана. Все пак Левски можеше да вкара в 20-ата минута, но Роман Прохазка на метри от голлинията не се възползва от пас на Габриел Обертан, пращайки топката над вратата.

Футболистите на Делио Роси опитаха на няколко пъти да пробват и удари от дистанция, но такъв на Кабрал мина на сантиметри от лявата греда, а още един на Обертан бе спасен от Ивайло Василев.

Левскарите бяха изнесени почти изцяло пред наказателното поле на съперника, което не доведе до никакви опасности пред вратата на Митрев през първото полувреме.

Втората част започна по същия начин, като тимът от Втора лига се дръпна с няколко метра напред пред наказателното поле. Левски пък се опитваше да пробие предимно през фланговете, но не липсваха и атаки през центъра на защитата.

Победното попадение дойде в 55-ата минута!

При многоходова атака преминала през десния фланг, се стигна до центриране на Милош Чветкович към далечната греда, а в опит да изчисти топката, Даниел Георгиев си отбеляза автогол - 1:0 за Левски!

Снимка 319831

Малко по-късно играчите на Делио Роси можеха да стигнат и до второ попадение, с което да затворят окончателно мача. Роман Прохазка се опита с удар извън наказателното поле да намери целта, но Ивайло Василев се разтегна максимално и изби топката.

Футболистите на Монтана погледнаха по-смело към полето на противника в последния четвърт час на мача, като на два пъти имаха шанс чрез Иван Коконов. При втория случай крилото не успя да вкара топката в опразнената врата, тъй като Мики Орачев му попречи до голяма степен.

Заключителните минути преминаха под контрола на Левски, а Прохазка пропусна да удвои в добавеното време, а Обертан също опита да притеснява Ивайло Василев с нов удар извън наказателното поле.

В крайна сметка Левски стигна до нова победа по италиански, класирайки се на 1/4 финал...