Отборът на Левски стартира с успех поредицата си от летни контроли. Селекцията на Люпко Петрович се наложи с 3:1 над Септември (София). Проверката се проведе при сериозен зрителски интерес на спортен комплекс „Правец“. „Сините“ демонстрираха сравнително добро ниво няколко седмици преди решителните битки със словенския Марибор в Лига Европа.

Левскарите откриха резултата още в 7-ата минута, когато точен от дузпа бе Венци Христов. Септември успя да се върне в мача след гол на Тончев в 56-ата. Символичните домакини обаче набързо върнаха водачеството си и до края реализираха още две попадения. Те бяха дело на резервните нападатели Станислав Иванов и Бабатунде Адениджи.

Снимка 241115

Официален дебют с екипа на Левски направиха Димитър Пиргов и Хеан Деса. Първият демонстрира стабилност на своя пост, докато перуанецът ще бъде запомнен с един фрапантен пропуск на празна врата. Срещата бе изгледана от подписалия договор днес – Антонио Аниете.

Левски стартира контролната среща с голямо настроение и логично се добра до гол още в 7-ата минута. След отлична атака, Веселин Минев бе съборен в наказателното поле на Септември и реферът Николай Димитров моментално посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Венци Христов, който с лекота преодоля Дебърлиев за 1:0.

Малко след това нападателят с №10 бе на път да отбележи своя втори гол в мача. Изстрелът му обаче срещна тялото на съперников играч.

Снимка 241114

Символичните гости от Септември получиха отличен шанс за попадение в 22-ата минута. Сърджан Лукин игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия с право отсъди дузпа за Септември. Нервите на Пехливанов обаче не издържаха и от "бялата точка" прати коженото кълбо над горната греда.

До почивката, отборът на Левски сериозно вдигна оборотите. В 37-ата Венци Христов изпълни акуратно пряк свободен удар, но топката тупна пред голлинията, след като срещна горната греда. Така дойде и „звездният“ миг за новото попълнение Хеан Деса. Техничарят сътвори грандиозен пропуск, след като в 43-ата минута не успя да отбележи на празна врата.

Изненадата дойде в 56-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Бившият играч на Локомотив (София) – Александър Манолов слаломира между отбраната на Левски, след което прати топката към непокрития Петър Тончев. Опитният халф се възползва от отличната възможност и простреля Чворович за 1:1.

Снимка 241119

Ремито се запази едва 9 минути, тъй като резервата Станислав Иванов отново изведе Левски напред. Нападателят бе изведен сам срещи вратаря от Ивайло Найденов и с лекота промуши коженото кълбо под неговия плонж.

До края интересни положения почти нямаше. Бабатунде Адениджи на няколко пъти пробва удари от далечна дистанция, които обаче бяха безкрайно неточни.

Трудът на Баба все пак даде резултат две минути преди края. Нигерирецът нахлу мощно през центъра, след което финтира елегантно вратаря на Септември и оформи крайното 3:1! За изпълнението си той получи и солидна доза аплодисменти от публиката.

ЛЕВСКИ – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:1

1:0 Венци Христов -дузпа (7'), 1:1 Петър Тончев (56'), 2:1 Станислав Иванов (65'), 3:1 Бабатунде Адениджи (88‘)

СТАДИОН: Спортен комплекс "Правец"

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (46- Иван Чворович), Сърджан Лукин (63-Мики Орачев), Сашо Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Роман Прохазка (46-Георги Янев, 76-Алекс Боримиров), Георги Костадинов (46-Джереми де Ноойер), Хеан Деса (46-Станислав Иванов), Божидар Краев (46-Ивайло Стоянов), Франсис Нар (46-Илия Димитров), Венцислав Христов (46-Бабатунде Адениджи)

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): Септември София: Петър Дебърлиев, Петър Василев, Васил Добрев, Мариан Димитров, Янко Ангелов, Димитър Руйчев, Иван Тилев, Димитър Георгиев, Здравко Димитров, Костадин Аджов, Даниел Пехливанов.

Снимка 241120

РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ!

90'-КРАЙ НА МАЧА!

88'-ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! АДЕНИДЖИ! Трудът на Баба все пак даде резултат две минути преди края. Нигерирецът нахлу мощно през центъра, след което финтира елегантно вратаря на Септември и оформи крайното 3:1!

86‘- Бабатунде Адениджи опита няколко удара от далечна дистанция. Нито един от тях не попадна в очертанията на вратата.

70'- Иван Чворович спаси майсторски удар от фаул на Газиев.

65'-ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов бе изведен сам срещу съперниковия вратар и с лекота върна преднината на "сините"

56'- ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Александър Манолов направи отличен рейд, след което пусна към непокрития Тончев! Юношата на ЦСКА се възползва от отличната възможност и наказа Чворович!

47'- На почивката в игра за Левски се появиха цял куп нови играчи. Резервата Станислав Иванов можеше да отбележи след само две минути на терена, ударът му обаче бе спасен от стража на Септември.

46'- ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45'-ПОЧИВКА!

43'-УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА ДЕСА! Венци Христов подаде на непокрития перуанец, който от 4-5 метра не успя да вкара в опразнената от Дебърлиев врата.

40'- Хеан Деса впечатлява със сериозните си технически умения

38'- Франсис Нар направи бързо подаване със свой колега, след което навлезе заплашително в полето на Септември. Последва негово подаване, което така и не намери Венци Христов

37'- ГРЕДА НА ВЕНЦИ ХРИСТОВ! Нападателят изпълни акуратно пряк свободен удар, но топката тупна пред голлинията, след като срещна горната греда.

34'-Скучни минути без интересни положения пред двете врати

Снимка 241122

22'- ПРОПУСНАТА ДУЗПА ЗА СЕПТЕМВРИ! Сърджан Лукин игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът с право отсъди дузпа за Септември. Нервите на Пехливанов обаче не издържаха и от "бялата точка" прати коженото кълбо над горната греда.

16'-Несериозен изстрел на Божидар Краев, който не затрудни по никакъв начин вратаря на Септември.

14' - Венци Христов можеше да отбележи своя втори гол в мача, ала ударът му срещна тялото на съперников играч!

11'- Удар от далечно разстояние на играч от Септември

Снимка 241116

7'- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! След отлична атака, Веселин Минев бе съборен в наказателното поле на Септември и реферът Николай Димитров моментално посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Венци Христов, който с лекота преодоля Дебърлиев.

2'- Силно начало на "сините" футболисти, които натикаха своя опонент дълбоко в неговата половина

1'-НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!