Левски постигна поредна победа в шампионата на "А" група, след като спечели градското дерби с Локомотив с 2:0.

И двете попадения в двубоя, който се игра на стадиона в квартал "Надежда" бяха дело на Валери Домовчийски.

Така отборът на Станимир Стоилов запази аванса си от две точки пред ЦСКА, който има мач повече от "сините".

В 29-ата минута на срещата Домовчийски откри резултата след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Георги Иванов.

Вратарят на Локо (Сф) Урош Голубович допусна груба грешка при изнасянето на топката в 36-ата минута. Кълбото се озова в краката на Валери Домовчийски, който не сгрещи в удара към врата и оформи крайното 2:0 за Левски.

След почивката "сините" намалиха темпото и позволиха на домакините да поизравнят играта.

Локомотивци отправиха първия си точен удар в рамката на Георги Петков в 59-ата минута, когато Калоян Караджинов стреля от 20 метра по диагонала, но право в
ръцете на Петков.

Георги Иванов още на два пъти пропусна да се разпише, а в 64-ата минута той бе заменен от Емил Ангелов.

В последния четвърт час домакините на няколко пъти застрашиха вратата на Петков след разсеяни действия на "синята" отбрана, но Цветан Генков и Малин Орачев нямаха шанс при завършващия удар.

В 82-ата минута резервата Милан Коприваров можеше да направи резултата класически, но стреля встрани с глава от десетина метра след центриране на Телкийски от дясно.