Левски победи чешкия Бърно с 3:2 в контрола, която се игра в базата Линдабрун.

Мъри отново пусна основните играчи, които се наложиха с 3:0 над ОФК Београд в сряда.

Стоилов направи две промени в стартовата си единайсеторка в сравнение с мача със сърбите. Като ляв бек започна Веско Минев, заел мястото на контузения Вагнер, а на върха на атаката бе Емил Ангелов, вместо останалия на резервната скамейка Валери Домовчийски.

"Сините" поведоха още в 4-ата минута, след като Минев центрира добре отляво и Бардон направи безпомощен двуметровия вратар на Бърно Мартин Лейсал.

В началото на мача левскарите се опитаха да наложат бързо темпо на игра, но това често водеше до брак в действията им.

Все пак в 21-ата минута Бардон можеше да покачи на 2:0 след пас на Бабангида, но французинът прати топката в ръцете на чешкия вратар. До този резултат обаче българският шампион стигна 10 минути по-късно, когато Христо Йовов центрира майсторски и Емил Ангелов с мощен удар с глава направи Лейсал отново безпомощен.

Малко след това Бижутера Йовов красиво прехвърли вратаря на Бърно, но топката мина малко над напречната греда. В края на първата част чехите можеха да намалят резултата, но кълбото се отби в страничния стълб и излезе в ъглов удар.

Левски започна втората част с нов бърз гол. Емил Ангелов, който бе изведен в чиста позиция от Йовов, беше фаулиран от  Лейсал и съдията отсъди дузпа. "Сините" изпълниха триково наказателния удар - Телкийски застана зад топката и създаде впечатление, че той ще шутира.

Но в последния момент Топузаков бе този, който стреля и копвайки топката, я прати в мрежата - 3:0.

Към края на мача австрийският рефер Трунер, с когото "сините" играчи влизаха често в пререкания, отсъди две дузпи за чехите. При изпълнението на първата в 73-ата Георги Петков спаси удара на Рене Вагнер, но в 78-ата бе безпомощен пред Зеленка - 3:1.

Чехите стигнаха и до втори гол в 82-ата минута, след като Холек бе най-съобразителен при едно центриране.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов остана доволен и от показаното в мача с чешкия Бърно.

"Постепенно набираме скорост, което ме радва. Подготовката се движи по план и в оставащите срещи съм сигурен, че ще покажем още по-добра игра, коментира Мъри след края на мача. - Докато водехме с 3:0, напълно контролирахме нещата на терена, задържахме добре топката и пробвахме неща, които правим по време на тренировките.

В края на мача нещата на терена малко се изнервиха около дузпата за Бърно, но това не ме притеснява. За мен е важно, че играчите се намират в добра кондиция и показваме добро темпо на игра. Вече за себе си избистрям до голяма степен основния състав."