Левски разби с 4:0 втородивизионният тим от ОАЕ ФК Емирейтс с 4:0 в контролна среща. Проверката се игра в Банско. Резултатът откри Мартин Детелинов Петков в 11-ата минута. В 21-ата минута Дени Алар удвои от дузпа. Осем минути по-късно Насиру Мохамед направи преднината на своя тим класическа. В 90-ата минута Алар оформи крайното 4:0.

Като титуляр за "сините" започна Холмар Ейолфсон, а почивка получиха Хали Тиам, Живко Миланов, Нуно Рейш, Янис Каргас и Паулиньо.

"Сините" започнаха по-активно срещата и логично стигнаха до гол. В 11-ата минута Насиру Мохамед пусна отдясно към юношата Киров. Младокът центрира ниско в наказателното поле, където Мартин Петков от точката на дузпата с плътен удар откри резултата.

Снимка 441857

Източник: ПФК Левски

В 15-ата минута Мохамед получи хубав извеждащ пас, преодоля вратаря, но ударът му срещна играч в зелено и излезе в корнер. Минута по-късно опасен удар с глава на Райнов излезе в аут.

В 21-ата минута "сините" вкараха втори гол. Петков проби отляво и бе фаулиран в наказателното поле. Главният рефер отсъди дузпа, която Дени Алар реализира.

Три минути по-късно Мартин Петков получи топката пред наказателното поле. Нападателят потърси второто си попадение в срещата, но стреля покрай вратата.

Снимка 441856

В 29-ата минута Мохамед направи преднината на столичани класическа. Ганаецът получи извеждащ пас отдясно, надбяга играч на ФК Емирейтс и с техничен удар в далечния ъгъл направи вратаря безпомощен -3:0.

Робърта гледа от пейката успех на Кюрасао

Нападателят все още чака дебют за островната страна

В края на полувремето Тобар получи топката в наказателното поле, справи се с Ейолфсон, но от удобна позиция стреля над вратата.

В 45-ата минута Мохамед стигна до топката на аутлинията и върна към Петков. Нападателят нанесе удар, който вратарят на ФК Емирейтс спаси.

През втората част Левски намали оборотите и логично положенията пред вратата на арабите намаляха.

Снимка 441855

В 60-ата минута многоходова атака на родния гранд завърши с удар на Мохамед, който бе блокиран от играч в зелено. Две минути по-късно ганаецът пропусна още една добра възможност за гол. Насиру получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранител, но стреля право във вратаря, който спаси.

В 71-ата минута Ники Михайлов се прояви със страхотно спасяване. "Сините" сбъркаха отляво, топката стигна до играч на тима от ОАЕ в наказателното поле. Нападателят овладя и стреля силно от няколко метра, но стражът успя да избие. Малко след това вратарят спаси и удар от пряк свободен удар.

Снимка 441851

В 75-ата минута резервата Петър Иванов спаси дузпа, изпъленана от Тобар. Защитата на Левски не се ориентира след изпълнение на тъч и Илиев фаулира играч в зелено в наказателното поле. Стражът обаче показа завиден рефлекс и парира удара на колумбийския нападател.

В 86-ата минута Тобар напредна отдясно и стреля от малък ъгъл, като топката срещна гредата. Две минути след това Мохамед пропусна нов шанс да се разпише. Ганаецът получи топката отдясно в наказателното поле и мигновено нанесе удар, който вратарят спаси.

Крайният резултат оформи Дени Алар в 90-ата минута. Тогава "сините" изпълниха заучено пряк свободен удар. Петков центрира в наказателното поле, където Чандъров свали топката за австрийския нападател, а той от няколко метра я прати във вратата.