Левски победи Етър (Велико Търново) с 2:1 в първата си контрола по време на лагера в Правец. "Сините" матираха днешния си опонент с два бързи гола. Двубоят беше изгледан от мажоритарния собственик на "сините" Наско Сираков, както и от изпълнителния директор на клуба Даниел Боримиров

Символичните домакини поведоха в 43-та минута с автогол на Георги Александров. Преднината на 26-кратните шампиони бе удвоена от Джавад Ел Джемили секунди преди края на първото полувреме. За "болярите пък вкара Шахредин Букхолда (49').

"Сините" започнаха по-агресивно срещата, като на няколко пъти осъществиха опасни атаки, които обаче  не се увенчаваха с успех.

Снимка 624650

Източник: startphoto.bg

Постепенно възпитаниците на Николай Костов започнаха да действат по-активно в противниковата половина. Креативният играч на столичния гранд Марин Петков овладя топката на границата на наказателното поле, след което отправи опасен удар, който излезе в аут.

Символичните гости изглежда не бяха респектирани от престижния си съперник, тъй като имаха добър шанс да открият резултата. Ас на "болярите" демонстрира самочувствие, преодолявайки защитниците на Левски, за да нанесе изстрел, спасен от стража Пламен Андреев.

Снимка 624655

Напълно заслужено отборът от София поведе в резултата в 43-та минута. Лявото крило Уелтън получи пас на фланга, центрира умело към нападателя Рикардиньо, той отигра топката с глава, ала бранител на Етър в желанието си да се намеси, си отбеляза автогол.

"Сините" удвоиха аванса си в рамките на една минута. Играчите в жълто изградиха изключително бърза атака, като Марин Петков комбинира с Джавад Ел Джемили, чийто диагонален снаряд не остави никакви шансове на Ангел Мартинов.

Снимка 624654

Втората част стартира по-възможно най-добрия начин за състава от Велико Търново. При изнасянето на топката десният краен Патрик-Габриел Галчев допусна груба грешка, когато поднесе кълбото на Шано Буколда, а той от непосредствена близост беше задължен да се разпише за 2:1.

В 60-та минута Левски пропусна страхотна възможност! След великолепно взаимодействие на Патрик-Габриел Галчев и Рикардиньо, атакуващият плеймейкър Ивелин Попов се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, където изпрати топката встрани от вратата.

Натискът на "сините" предизвика смут в редиците на Етър. Патрик-Габриел Галчев превзе празно пространство пред себе си, нагласи си топката за изстрел, принуждавайки стража на Етър да прави спасяване. В следващата атака отново българският национал блесна с находчив пас към набралия скорост Роналдо, но бразилецът стреля неточно.

Левски - Етър 2:1 (Развой на срещата по минути)