Колегите от "Тема Спорт" се върнаха назад през годините, за да разгледа последните десет откриващи мача на Левски през пролетта.

През 2013 година столичани започват с гостуване на Черноморец Бургас навръх Националния празник 3 март. На "Лазур" сините печелят с 2:0 след два гола в края на първото полувреме на Базил де Карвальо. В края на първенството Левски изживя истински кошмар, след като загуби титлата в последния мач, завършвайки при равенство 1:1 със Славия на "Герена". Година по-късно пак белите "спъват" сините, но на старта на пролетта. Отново на стадион "Георги Аспарухов" гостите стигат до равенство - 2:2, като домакините на два пъти изостават в резултата, но гол на Пламен Крумов в 80-ата минута носи точката на Левски. След това столичани изиграха безличен сезон и завършиха на петото място в крайното класиране. През 2015 година стартът на пролетта е с разгромното 8:0 над Хасково на "Герена", но това не донесе много поводи за радост, след като в края на сезона Левски игра във втората седмица. На следващата година сините трябваше да гостуват на Лудогорец в Разград в първия мач за годината. Столичани загубиха с 1:2 след попадения на Вандерсон и Лукас Саша, а за тима воден тогава от Стойчо Стоев точен бе Роман Прохазка. В края на сезона Левски завърши на второто място, а титлата отново отиде при разградчани.

Левски приключи със зимната селекция

"Сините" няма да се възползват от трансферния прозорец у нас

Откриващият мач за 2017 година бе гостуване на Пирин Благоевград. Сините бяха абсолютен фаворит в двубоя, но Аймен Суда донесе успеха на тима си за 1:0. В края на кампанията Левски завърши на третото място.

През 2018 година столичани приеха Ботев Пловдив на 18 февруари. Воденият от Делио Роси тим бе покрит от късмета, когато в 88-ата минута защитникът на канарчетата Пламен Димов си отбеляза автогол и трите точки отидоха на сметката на Левски. Разочарованието за сините отново бе в края на сезона, когато финишираха на третата позиция, въпреки че бяха заявени сериозни амбиции с италианския специалист начело.

Година по-късно сините откриха 2019 година с домакинство на другия пловдски тим - Локомотив. Анте Аралица даде преднина на черно-белите, а Давиде Мариани донесе точката за столичани с гол в 71-ата минута. В края на сезона Левски отново завърши на третото място, а на треньорския пост през сезона се изредиха трима наставници - Делио Роси, Славиша Стоянович и Георги Дерменджиев. През 2020 година феновете станаха свидетели на вечно дерби на старта. Левски и ЦСКА изиграха слаб двубой, който завърши при нулево равенство и не се запомни с нищо. В края на кампанията сините останаха на четвъртото място.

Година по-късно столичани победиха лесно Монтана с 2:0 на "Герена" с голове на Здравко Димитров и Стивън Петков, но в края на сезона Левски зае разочароващото осмо място в класирането. Миналата година бе стартирана мечтано и навръх 149-ата годишнина от обесването на Васил Левски, сините победиха с 2:1 Локомотив (Пловдив) след красиви попадения на Андриан Краев и Филип Кръстев, а воденият от Станимир Стоилов допусна единствено две загуби до края на първенството от Лудогорец. Левски завърши четвърти, но феновете бяха в еуфория след спечелването на купата и начина на игра на сините. Сега привържениците се надяват, че ще видят същото. В последните си десет старта Левски спечели четири победи, три пъти завърши наравно и допусна толкова загуби. "Сините" за момента са с два последователни успеха и ще искат да затвърдят това.