Българският шампион Левски победи с 2:0 македонския Металург (Скопие) с 2:0 в контролна среща, играна на "Герена". "Сините" стигнаха до успеха след попадения за Георги Христов и Зе Соареш през първото полувреме.

Левски можеше да откри резултата още в 17-ата минута, но удар на Йовов спря в гредата. В 30-ата минута Бижутера изведе Георги Христов и бившият нападател на Ботев откри резултата. Малко по-късно Лусио Вагнер асистира на Зе Соареш, който покачи на 2:0. През втората част бяха направени куп смени, а "сините" пропуснаха още няколко възможности.

Голям сеир настана на "Герена", когато двойка младоженци нахлу и пожела да си направи снимки за спомен. В този момент от трибуните започнаха да ехтят викове "Горчиво!".

Около 300 души изгледаха контролата, в която контузии получиха Юсуф Рабех, Рашид Тиберканин и Борислав Балджийски.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛУРГ 2:0

1:0 Христов 30
2:0 Зе Соарес 40

ЛЕВСКИ: Димитров, Бензукан, Рабех, Милиев, Вагнер, Тиберканин, Бардон, Жоазиньо, Зе Соарес, Йовов, Христов (Димчев, Топузаков, Ортега, Балджийски,  Табаков, Ангелов, Д.Николов, Васев)

МЕТАЛУРГ СКОПИЕ: Манчевски, Бишевац, Донев, Трайчев, Ваис, Цветановски, Кръстев, Велковски, Рутевски, Илиовски, Джурич