Тимът на Левски надви Вихрен с 2:0 и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Играчите на Емил Велев изковаха победата си през първото полувреме. Още в 13-ата минута Георги Иванов-Гонзо изведе Левски напред резултата. В 28-ата минута отново Гонзо бе замесен в головата атака на "сините", като нападателят на вицешампионите изведе Дарко Тасевски, който интелигентно чукна топката покрай Лучини.

Първите минути бяха равностойни, а символичните стигнаха до първото голово положение. При едно центриране от корнер и удар от дузпата, Гаджев изчисти пред голлинията. В 13-ата минута Левски успя да стигне до гол след статично положение. Гонзо се разписа след центриране на Жоазиньо и неконцентрирана игра на отбраната на Вихрен. В минутите след гола санданчани така и не успя да се съвземат и не сътвориха почти нищо опасно пред Петков.

В 28-ата минута Дарко Тасевски удвои, след като бе изведен от Георги Иванов в отлична позиция. Македонският халф чукна кълбото интелигентно и прати топката в мрежата за 2:0. До края на първата част "сините" можеха да направят резултата класически, но Христо Йовов пропусна от чисто положение в 45-ата минута.

През втората част играчите на Филип Филипов нямаха футболни аргументи срещу Левски и само неконцентрираната игра на "сините" запази резултата.

Това второ полувреме ще се запомни най-вече с влизането на Фелипе Да Коща, за който това бе официален дебют с екипа на Левски, след преминаването му от ЦСКА. Португалецът показа отличната си техника на няколко пъти.

В крайна сметка Левски заслужено се класира за полуфиналите.

ВИХРЕН - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Г. Иванов 12
0:2 Тасевски 28

ВИХРЕН: Лучини, Джоров, Павлов, Еламе, Паес, В. Георгиев (68-Мл. Стоев), Еривертон, Зографакис (59-Златковски), Сантош, Маладенис (73-Мануел), Русев