Равенството срещу Черно море вкара Левски в доста негативна статистика, пишат колегите ни от "Меридиан мач".

Тимът, воден от Петър Хубчев, подгони черна серия на 30 години. Грандът навъртя шест гостувания извън София без победа в рамките на един сезон. През юли "сините" стартираха мощно с 4:1 над Дунав, но след това забравиха какво са три точки. В четири от тези шест мача "сините" дори не успяха да отбележат гол Етър (0:0), Лудогорец (0:2), Ботев (Пд) (0:1), Локомотив (Пд) (0:0).

Николай Илиев: Левски има проблеми във всички линии

"Мачът с Черно море можеше да се загуби съвсем спокойно"

И попаденията обаче не им гарантираха нищо, както се случи във Варна, а преди това и за 1:1 с Берое. Хубчев трябва да е доволен, че този сезон в елита има още четири отбора от столицата, за да не бъде статистиката му при гостуванията изцяло негативна.

Историята показва, че Левски за последно е бил в такава позиция през сезон 1989/90. Тогава обаче тимът не успява да вземе победа в цели 10 гостувания в страната. Треньор е покойният Павел Панов, който заменя Добромир Жечев в началото на сезона. Това се случва след фиаското с Антверпен (3:4) и звучното 0:5 от ЦСКА. "Сините" завършват на четвърто място и това се смята за един от най-слабите им сезони за всички времена. Разминават се и с останалите трофеи, след като отпадат на четвъртфиналите за Купата на България и тази на Съветската армия.

Интересен факт е, че Хубчев има пръст и в негативното постижение отпреди 30 години. Тогава той е футболист и взема участие в 27 мача. Един от помощниците му пък по онова време му е съотборник. Става въпрос за юношата на "сините" Георги Донков - 24 мача и 5 гола.