Левски постигна втора поредна победа по време на подготовката в Кипър.

Това стана факт, след като играчите на Елин Топузаков спечелиха с минималното 1:0 срещу елитния руски УФА. Единственото попадение дойде минути след началото на второто полувреме, когато се разписа резервата Божидар Краев.

Срещата не предложи кой знае какви футболни достойнства, а едно от нещата, които липсваха на двубоя, макар и контрола, бе очевидната липса на скорост и в двата състава.

Под рамката на вратата за Левски се завърна Боян Йоргачевич, който пропусна предните две контроли - срещу румънския Виторул (б.а. - от първия лагер) и унгарския Уйпещи, заради мазол на крака.

През първото полувреме играта бе доста накъсана, което повлия и на липсата на голови положения. Трябва да се отбележи, че в началните минути руснаците играеха на ръба на позволеното, а от твърдите действия на съперника най-много страдаше Антонио Аниете, който бе най-фаулираният футболист в състава на Левски.

Елин Топузаков отново заложи на система 3-5-2, като в ролята на халф-бекове действаха новопривлеченият Антон Огнянов и Сашо Александров-Алвеша.

На върха на атаката бе поставена друга нова покупка - Амаду Сукуна, който започна като титуляр за сметка на Бабатунде Адениджи.

НА ЖИВО: Левски - Уфа

Принс Сайди ще трябва да се бори за мястото си в тима

С изключение на няколко слизания и центрирания към полето на съперника, левскарите не създадоха голова опасност през първата част, докато руснаците имаха възможност да открият резултата минута преди края на полувремето.

Центриране от корнер свари защитата на "сините" неподготвена, а играч на УФА от удобна позиция стреля с глава, но топката мина над вратата и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме бе с една идея по-интересно. В 47-та минута руснаците изпуснаха 100 % положение, след като футболист на съперника се озова сам срещу Йоргачевич фронтално срещу вратата, но сърбинът показа рефлекс и успя да избие топката.

Минути по-късно Левски поведе в резултата!

Атаката на "сините" премина през Франсис Нар, който центрира от средата на терена към Амаду Сукуна, последният свали добре с глава към Божидар Краев в наказателното поле, за да може юношата на Левски с техничен удар да открие за 1:0 за Левски!

След попадението левскарите установиха контрол върху мача, а появилият се през втората част Бабатунде Адениджи на два пъти бе близо до гола - в единия случай топката мина близо до гредата, а четвърт час преди края удар на нигериеца по диагонал от наказателното поле бе отразен от вратаря.

Руснаците имаха едно единствено разбъркване пред Йоргачевич, от което последва слаб удар по земя между куп от играчи, който не порази целта.

Така Левски постигна втора победа от два мача в Кипър, след като "сините" удариха унгарския Уйпещи с 2:1 преди няколко дни.