Баскетболния Левски Лукойл благодари на феновете на "сините" и пожела успех на футболния отбор, който днес ще изиграе първия си мач от пролетния дял на Първа лига.

Играчите и треньора Делио Роси подкрепиха Тити Папазов и неговите момчета в първия полуфинален сблъсък с Балкан от турнира за Купата на България. Столичани се наложиха със 73:62, а след снощното поражение с 80:87 в Ботевград се класираха за финала, където ще спорят с Рилски спортист.

Снимка 340274

Ето какво пишат от клуба:

"Благодарим на ръководството, на футболистите и на треньора Делио Роси, че ни подкрепиха лично, идвайки в зала "Универсиада" на 14-ти февруари за първия двубой. Успехът, който постигнахме с 11 точки в първия мач, на който вие присъствахте и ни окуражавахте в трибуните, се оказа решаващ за класирането ни за финал в турнира.

Днес и за вас, започва истинската битка на старта на втората половина от шампионата в Първа лига. Желаем ви от сърце здраве, късмет и успешен полусезон. Нека всички видим Левски там, където му е мястото, във всеки мач, във всеки състезателен ден и във всеки спорт, в който ние - "сините", участваме. Специални благодарности и на всички фенове, дошли в зала "Универсиада" на 14-ти февруари, както и на тези от тях, които пропътуваха вчера разстоянието до Ботевград за реванша срещу Балкан".

Левски Лукойл загуби от Балкан (Ботевград) с 80:87, но е на финал за Купата на България

Левски Лукойл отстъпи пред Балкан в Ботевград, но е на финал за Купата на България