Ръководството на Левски ще награди бившия футболист от отбора Седрик Бардон с благодарствен плакет на специална церемония днес в 17,00 часа в залата за пресконференции в хотела на ДЮШ на "Герена".

33-годишният играч прекрати договора си със "сините" по взаимно съгласие и след пет години се завръща в родна Франция, където възнамерява да завърши футболната си кариера. Бардон беше част от отбора на Левски, който достигна до четвъртфинал в турнира за купата на УЕФА през 2006 година, а през следващия сезон стана първият и единствен досега български тим, който участва в групите на Шампионската лига.

Французинът е считан за един от най-силните чуждестранни футболисти, обличали "синята" фланелка в историята на клуба. Той дебютира за Левски на 11 септември 2005 година в дербито срещу ЦСКА (1:1). Първият му гол за "сините" е срещу Оксер в турнира за Купата на УЕФА при загубата с 1:2 като гост.

След успеха с 1:0 срещу французите в София Левски влиза в групите, а в последствие достигна до четвъртфиналите на надпреварата, изигравайки рекордните 14 мача в един сезон в Европейските клубни турнири. В историята ще останат и двете му решителни попадения срещу италианския Киево в квалификациите на Шампионската лига за сезон 2006/2007.

През сезон 2005/06 халфът той участва в общо 20 мача от А група, в които бележи 7 гола, 2 мача за Купата на България и 10 мача и 1 гол в турнира за Купата на УЕФА. Общо във всички турнири през сезона има 32 мача и 8 гола.

През сезон 2006/07 Бардон записва 25 мача и 8 гола в А група, 10 мача и 2 гола в турнира за Шампионската лига, 5 мача и 1 гол за Купата на България. Общо през сезона има 40 мача и 11 гола.

През 2008 година Бардон подписва договор с израелския футболен клуб Бней Йехуда, след което преминава в тима на Анортозис (Кипър), с който отново участва в груповата фаза на Шампионската лига. През 2009 година той отново се връща в Левски и записа общо 37 мача и 6 гола.

По-рано през седмицата Бардон подписа договор с амбициозния френски третодивизионен Фрежюс-Сен-Рафаел.