Левски победи Берое с 3:2 във втория двубой от програма на 23-ия кръг на "А" група. Тимът на Ясен Петров стигна до успеха, след като на три пъти повеждаше в резултата. Заралии на два пъти изравняваха, но силите им не стигнаха да се доберат до точката.

Срещата започна чудно за гостите. Още в 6-ата минута Христо Йовов откри резултата в полза на "сините". Той се възползва от момент на липса на концентрация в защитата на Берое, напредна и с премерен удар в долния десен ъгъл на вратаря Скорчев даде аванс на гостите.

След попадението домакините бяха по-активният отбор. В 12-ата минута след едно неразбирателство между Йордан Милиев и Пламен Илиев, стражът на "сините" фаулира на границата на наказателното поле играч на Берое. При изпълнението на удара Петър Димитров стреля неточно. В следващите минути и Левски имаше добра възможност. Даниел Младенов центрира, но Александров не успя да стреля добре с глава. Малко по-късно Петър Димитров от Берое центрира успоредно на вратата, но Мюлдер бе на точното място и изчисти.

В 32-ата минута опасен удар на Христо Йовов бе избит в корнер от Скорчев. До края на първата част тимът на Ясен Петров запази преднината си.

Второто полувреме започна със смяна за Берое, като Божанов замени Костадинов. Само пет минути след началото на втората част заралии успяха да изравнят. При една наглед безобидна ситуация Пламен Илиев изпусна топката и я подари на Евгени Йорданов, който от един метър не сгреши - 1:1.

Отговорът на Левски не закъсня. В 60-ата минута Александър Александров засече с глава центриране на Дани Младенов и прати топката в долния десен ъгъл за 1:2. При отбелязването на попадението Алекс се контузи и бе заменен от Димов.

Домакините от Берое обаче не се отказаха и продължиха да атакуват. В 70-ата минута Тодор Христов влезе опасно в полето на "сините", но до удар така и не се стигна. Две минути след това при една безобидна топка Мариян Огнянов игра с ръка и Таско Тасков посочи бялата точка. Влезлият преди секунди Влади Златинов не сгреши и пращайки Пламен Илиев в другия ъгъл изравни - 2:2.

В следващите минути Ясен Петров пусна в игра последователно Тасевски и Матондо и това даде резултат. Само 180 секунди след като влезе в игра Матондо засече прекрасно центриране на Йовов и с глава донесе победата на Левски.

С трите точки "сините" съкращават преднината на Литекс на 5, но "оранжевите" играят довечера с Видима-Раковски.